ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.82
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Trest smrti (3)

Pod tímto pojmem se mi ihned vybaví několik věcí. Zprvu bychom si měli vůbec uvědomit, co je to trest. Vykonávání trestu, tedy "potrestání někoho", vzniklo za účelem daného člověka napravit, aby se z něho stal člověk morálně, ale hlavně právně uvědomělý. V dnešní době sice již v naší zemi neexistují tělesné tresty, ale i když existovaly (například zbičování), jejich hlavním účelem nikdy nebylo člověku ublížit, ale napravit jej. V současné době většina demokratických států tyto tělesné tresty nepodporuje. Myslíte si snad, že když člověka zabijeme, že ho nějakým způsobem napravíme? NE! Člověk, jenž je již mrtev, nemá žádnou možnost napravení, takzvané "druhé šance". Toto již není potrestání, tohle je vražda! Nechápu, jak může někdo ve Spojených státech amerických úspěšně vystudovat právnickou fakultu a poté někoho odsoudit k smrti. To není právník, to je vrah!

Každý člověk na naší planetě má právo žít. A jestliže mu toto právo odepřeme, jsme zločinci my, nikoliv on! Má-li člověk alespoň trochu rozumu a vlastní svědomí, nenechal by žádného jiného člověka zemřít.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adam Bureš, 28.03.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Trest smrti (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­