ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Svět by byl podle mých představ, kdyby...

Každý z nás se jistě někdy zamyslel nad tím, co by v dnešním světě změnil nebo vylepšil. Jaký by byl svět, kdyby si ho mohl sám vytvořit podle svého. Ale každý z nás má jiné představy, které se od sebe liší. Já sama mám hodně takových představ, tou nejhlavnější je, aby lidé nemuseli zažívat chudobu.
Proč nějaký člověk má na svém kontě miliony korun a další nemá ani to konto v bance, jelikož by si tam neměl co uložit? Na co má jeden člověk tři domy, když ten druhý nemá ani na chleba?

Každý den slyšíme ve zprávách či čteme v médiích, jak chudoba zasáhla některé státy. Můžou si za to lidé sami, nebo za to může jejich vláda? Jak by to asi vypadalo, kdyby nikdo neměl starosti s penězi? Stěžovali by si lidé pořád, nebo by byli konečně spokojeni?
Téměř polovina světa žije s rozpočtem nižším než 2,5 dolaru na den. Je to štěstí, či osud, že jsme se narodili v zemi, která je průmyslově rozvinutá a máme vše, co k životu potřebujeme? Avšak přesto si stěžujeme. Víme, že některé země trpí suchem, že se šíří vražedné nemoci, že na následky hladomoru nebo přírodních neštěstí umírají miliony lidí, ale stále nám to nedochází. Lidé si nechtějí přiznat, že tohle se týká i nás. V roce 1820 byl poměr mezi bohatými a chudými státy 3 ku 1, v roce 1992 to bylo již 72 ku 1.

Lidé by si měli uvědomit, že na světě nejsou sami, že tu jsou i lidé, kteří jsou na tom hůře než my a potřebují pomoc.
A jak vy byste si představovali svět podle svých představ?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bon-Bon, 17.09.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Svět by byl podle mých představ, kdyby...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­