ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Svět by byl lepší, kdyby... (2)

Mnoho z nás jistě už někdy napadla tato myšlenka. Ale dokážete si představit lepší svět, než je ten dnešní? Drtivá většina lidí by nad touto myšlenkou pouze nevěřícně kroutila hlavou: "Máme počítače, notebooky, chytré telefony a mnoho dalších vymožeností, které dříve nebyly, co více bychom si mohli přát?" Jenže já osobně bych si lepší svět, než je tento, představit dokázala...

Svět, v němž žijeme, nás sice obklopuje vymoženostmi, které jsou den ode dne lepší a chytřejší, ale co třeba takové pojmy jako ekonomická krize, finanční problémy či ničení životního prostředí? V dnešním světě plyne život až poněkud rychle. Velice málo rodin spolu například snídá, obědvá či večeří společně, protože dospělí členové rodiny musí chodit do zaměstnání a ti mladší do škol, aby získali vzdělání dostatečné k následování svých rodičů v jejich stopách.

Myslím, že svět by byl lepší, kdyby lidé nedělali tolik ukvapených závěrů a rozhodnutí. Domnívám se rovněž, že svět by byl lepší, kdyby se žilo "pomaleji" a s větším nadhledem nad problémy, které byly, jsou a vždy budou.

Zkusme si alespoň na chvíli představit život, ve kterém by se kladl větší důraz na ochranu životního prostředí a ekologii, svět, kde by každý měl nějakou práci, kriminalita by byla na minimu, neexistovaly by země trpící hladomorem a nedostatkem pitné vody, nemocniční lůžka by byla z většiny prázdná, ale lékaři by měli i přesto mnoho práce s vyvíjením nových léků na dosud nevyléčitelné nemoci, a ve slovníku ani nikde na ulici by se nevyskytovala slova jako rasismus nebo diskriminace a další. Téměř dokonalá představa světa, kde by spolu všichni žili takříkajíc šťastně až do smrti, nemyslíte?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pajull, 11.06.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Svět by byl lepší, kdyby... (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­