ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.34
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Štěstí a spokojenost

Co člověk potřebuje ke štěstí a spokojenosti? A co to vůbec to štěstí a spokojenost je? Dalo by se říct že snad nějaké určité, nebo snad i neurčité pocity, se kterými se každý den setkáváme, ale přesto každý ke štěstí a spokojenosti potřebuje něco úplně jiné.

Někdo si zakládá na prioritách hmotných, kdy by nemohl být šťastný bez krásného auto či by nemohl být spokojený bez krásného nového domu. Jiný však považuje za štěstí fakt, že má vůbec kde bydlet.

Dle mého názoru ke štěstí mnohdy stačí mnohem méně, nebo že by to bylo více? Šťastný může být člověk zdravý, jehož netrápí žádná nemoc ani bolest. Za štěstí považuji i to, že mám kolem sebe lidi, kteří mě mají rádi a na které se mohu kdykoliv spolehnout, obrátit se k nim se svými problémy a starostmi a s nimiž se mohu podělit o svou radost a úspěchy. Ke štěstí a spokojenosti také přispívá práce, která nás baví a kterou nebereme pouze jako každodenní rutinu.

Můžeme tedy říci, že ke štěstí potřebujeme hlavně zdraví, lásku a v dnešní době i ty peníze. I když k čemu by nám bylo auto, pěkný velký dům nebo miliony korun, kdybychom se neměli s kým o to štěstí podělit?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Štěstí a spokojenostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)