ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.32
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Stále někam spěcháme...

Co je to spěch? Lidé se honí za svými ideály, snaží se dosáhnout určitého cíle za vysokou cenu, někdy i cenu života. Proč to? Má to smysl?

Někdo už v neustálém spěchu a stresu žije, další jsou ve finanční tísni a zrychlováním životního tempa se snaží dohnat to, o co přicházejí kvůli nedostatku peněz, anebo jich chtějí mít mnohem víc. Je to ale správně?

Mnozí vysoce postavení se ze zaměstnání dostanou pozdě v noci, na rodinu pak nemají čas. Ale co jejich děti? Přichází přece o rodiče. I povinnosti sportovců, dosahujících stále lepších a lepších výkonů, musí stranou.

Z důsledku věčného spěchu se lidé nestíhají ani najíst, proto se stravují při chůzi a uplatňují další podobné návyky. Vede to ke zdravotním problémům a rozhodně to není všechno. Stojí za to riskovat zdraví?

Možná by se dal vyměnit rušný městský život za ten klidný na venkově, ale kdo je ochotný se bez boje vzdát tlačenic v supermarketech? I takové správné rozvržení času, určení si priorit nebo vyloučení méně důležitých činnosti by jistě bylo dobrým krokem k získání volných radostných chvil, ale ne každý to dokáže...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Barborka, 08.07.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Stále někam spěcháme...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­