ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 109x Prosím, ohodnoť práci

Sociální sítě

Co to vůbec sociální sítě jsou? Kdo je používá a k čemu slouží? Jaké mají dnes postavení a co všechno jimi bylo nahrazeno?

Sociální sítě. Jde především o internetové stránky, kde se - pakliže se zaregistrujete - můžete stát uživatelem. Tak získáte právo na vytvoření účtu s vlastním jménem, často fotografií i několika dalšími osobními údaji. Účet je zpravidla chráněn heslem, které si uživatel volí sám. Když vyplníte všechny základní informace o sobě a zabezpečení, můžete se začít spojovat s dalšími, již zaregistrovanými uživateli dané sociální sítě.

Sociální sítě se stávají nejrozšířenějším způsobem komunikace, rozmáhajíc se po celém světě napříč generacemi. Stále však nejpočetnější věkovou skupinou zůstávají mládež, adolescenti a stále častěji také děti pod 14 let.

Jedním z účelů sociálních sítí by mohlo být spojit lidi, kteří se třeba dlouho neviděli nebo bydlí od sebe daleko. Účelem může být i cílené seznámení s někým novým. Ale dnešní mladí to vidí často jinak. Píší si na svůj profil dojemné statusy o tom, jak mají strašně těžký život nebo že se zrovna nudí. Pravda, je jednodušší napsat o tom status, než s tím něco udělat. Pak stále přibývá fotek. Ne rodinných fotek, třeba z tradiční domácí oslavy narozenin, ale fotek sebe samého, ať už focených v zrcadle v koupelně nebo přední kamerou chytrých telefonů. Samozřejmě že i v dnešní době jsou tací, kteří si založí účet záměrně, aby si třeba našli práci nebo udrželi kontakt s přáteli.

Když chtěly jít děti dříve s kamarádem ven, musely znát jeho adresu, aby k němu došly, zazvonily a zeptaly se, zda může a chce jít. Dnes stačí poslat zprávičku skrze sociální síť a nikam ani chodit nemusíte. Odpověď se dozvíte za pár vteřin od odeslání zprávy, hned po tom, co dotyčný odpoví nazpátek.

Jestliže chtěl kluk v minulosti požádat dívku o telefonní číslo nebo o schůzku, vymýšlel různé finty jak na to. Napsat to na kapesník? Smotat vzkaz do papírku? Poslat vlaštovku? Sebrat odvahu a zeptat se jí osobně? Dnes už nemusí zhola nic. Stačí napsat zprávu na sociální síti a nedá to zdaleka tolik práce, jako třeba dívku oslovit ve škole.

Chcete něco prodat nebo vyměnit? Napište si to "na zeď" a on se vám někdo ozve. I takový účel mohou mít sociální sítě. Mají široké pokrytí veřejnosti, a proto se skrze sociální sítě výborně dělají průzkumy, ankety a úžasně fungují nejrůznější reklamní kampaně.

Některé lidi sociální sítě spojí. Jiným život ukončí. Je to virtuální prostor, kde musíte dávat pozor na všechno a na všechny. Kdo nedodržuje pravidla bezpečnosti na internetu obecně, může se dostat velmi snadno do nepříjemností. Proto je lepší si dávat pozor, co všechno o sobě prozrazujete na sociálních sítích.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Heraxida, 30.05.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sociální sítěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­