ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.88
Hodnoceno: 66x Prosím, ohodnoť práci

Smysl lidského života

Co to je smysl života? Nad touto otázkou se určitě již každý člověk během svého života pozastavil. Ptal se sám sebe, proč žije a jaký to má vůbec smysl. Na tuto otázku existuje mnoho názorů a logicky i mnoho odpovědí.

Člověk může mít hodně důvodů, proč žít, stejně tak ale i hodně rozporuplných pocitů, které ho staví k názoru, že je nepotřebný, že jeho existence nemá žádný smysl.
Rodiče nám dali život, aby ho sami měli lepší a radostnější, ale zřejmě již neuvažovali nad tím, že nás tak mohou postavit i před skutečnost nechuti k životu, že nemáme proč tu být. Někteří lidé pak nevědí, co se svými životy a působí bolest sobě a v horším případě i svému okolí. Proto se domnívám, že každý člověk by si měl ujasnit žebříček hodnot, vyjasnit si své cíle a za těmito cíli jít. V tomto bodě již nejde o to, jestli si kladu za své cíle být bohatý, úspěšný nebo třeba mít krásnou ženu a spoustu dětí. To už pak každý musí posoudit, jestli je v životě šťastný a má "jet" v zajetých kolejích nebo něco změnit.
Co se týče mého vlastního názoru, tak smyslem života je být šťastný, veselý a radostný z toho, že na světě vůbec mohu být. Tohle by si někteří lidé měli uvědomit a přemýšlet o tom.
Jak totiž říkával jeden můj učitel: "V životě se musí něco dělat, řešit nějaké problémy, jinak by to tady nestálo za nic!" A co vy? Jaký je váš smysl života?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Smysl lidského životaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)