ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 60x Prosím, ohodnoť práci

Smysl lidského života

Co to je smysl života? Nad touto otázkou se určitě již každý člověk během svého života pozastavil. Ptal se sám sebe, proč žije a jaký to má vůbec smysl. Na tuto otázku existuje mnoho názorů a logicky i mnoho odpovědí.

Člověk může mít hodně důvodů, proč žít, stejně tak ale i hodně rozporuplných pocitů, které ho staví k názoru, že je nepotřebný, že jeho existence nemá žádný smysl.
Rodiče nám dali život, aby ho sami měli lepší a radostnější, ale zřejmě již neuvažovali nad tím, že nás tak mohou postavit i před skutečnost nechuti k životu, že nemáme proč tu být. Někteří lidé pak nevědí, co se svými životy a působí bolest sobě a v horším případě i svému okolí. Proto se domnívám, že každý člověk by si měl ujasnit žebříček hodnot, vyjasnit si své cíle a za těmito cíli jít. V tomto bodě již nejde o to, jestli si kladu za své cíle být bohatý, úspěšný nebo třeba mít krásnou ženu a spoustu dětí. To už pak každý musí posoudit, jestli je v životě šťastný a má "jet" v zajetých kolejích nebo něco změnit.
Co se týče mého vlastního názoru, tak smyslem života je být šťastný, veselý a radostný z toho, že na světě vůbec mohu být. Tohle by si někteří lidé měli uvědomit a přemýšlet o tom.
Jak totiž říkával jeden můj učitel: "V životě se musí něco dělat, řešit nějaké problémy, jinak by to tady nestálo za nic!" A co vy? Jaký je váš smysl života?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Fleury93, 25.04.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Smysl lidského životaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­