ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.27
Hodnoceno: 139x Prosím, ohodnoť práci

Smrt či život

Dlouhé chvíle se zamýšlím nad smyslem života. Já osobně nemohu říct, že bych měla špatný život. Mám skoro všechno. Tím nemyslím bohatství ani nic takového, ale kamarády, rodinu... A asi to je i jeden z důvodů, proč mne život nebaví. Na světě žije mnoho lidí, kteří čekají na smrt. Chtějí žít, ale tělo jim v tom brání. Zkrátka život je opravdu nespravedlivý. Ten kdo chce žít, nemůže a naopak.
Jaký je smysl života? Já osobně smysl života neznám. Nebo je opravdu jediným smyslem života smrt? Berme to jako fakt. Proč tedy žít dál. Tak jako tak na nás na konci čeká smrt. Ne málo lidí odsuzuje sebevrahy. Přitom nikdo z těchto lidí očividně nepoznal, jaké to je celý život se trápit či strádat. Někdy mám náladu, kdy mám chuť odejít a nevrátit se, odejít navždy z tohoto světa. A naopak někdy na to ani nepomyslím. Záleží jen na pocitech, zážitcích... A nikdo neví, co člověk zrovna prožívá a co ho dohnalo k takovému činu. Další otázkou často pokládající bývá, co se stane potom? Co na nás čeká? Nebe, peklo? Či snad nic? Opravdu nic? Tak ráda bych si dovedla zodpovědět všechny tyto otázky. Užírá mě to. Mám se snad smrti bát? Vždy jsem byla ráda za vlastnost, že se nebojím smrti. Bojíte se, že s vámi spadne letadlo? Někdo vás zabije? Já ne. Čili, nebojím se smrti a to mi pomáhá žít dál a prožívat život naplno.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 25.04.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Smrt či životMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­