ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 62x Prosím, ohodnoť práci

Sebevražda

Proč lidé páchají sebevraždy? Jaké k tomu mají důvody? A je to vždy to nejlepší řešení?

Často okolo sebe slýchávám takové ty hloupé řeči typu: "Nikdo mě nemá rád", "Všichni se ke mně otočili zády", "Už mě nemiluje", "Horší už to být nemůže", "Nemám proč žít..." a podobně. Jenomže lidé, kteří toto prohlašují, jsou většinou jen puberťáci s poblázněnými hormony. Ale bohužel jsou mezi námi i ti, kteří své problémy nedokáží vyřešit jinak než touto cestou. Přestože se sebevražda zdá většině lidem nesmyslná, mně ne. Těžko můžeme takového člověka odsuzovat. Každý z nás snáší rány osudu jinak.

Nejčastějšími důvody sebevraždy jsou nešťastná láska, nemoc nebo smrt blízkého člověka. Také psychické poruchy (jako např. deprese) bývají častou příčinou vedoucí k sebevraždě. Spousta lidí by mohla žít, kdyby ve chvíli, kdy jim bylo nejhůř, měli někoho, kdo by jim pomohl, promluvil si s nimi, pohladil je nebo objal. Také proto bychom neměli být ke svému okolí lhostejní. Když vidíme, že někdo blízký má problémy, neměli bychom nad tím mávnout rukou a zavřít oči.

Nevím, jestli je sebevražda to nejlepší řešení. Myslím si, že nikoliv, ale já těžko mohu posoudit, co takový člověk cítí. Nikdy si asi nedovede představit, co prožívá člověk, jemuž lékař řekne: "Máte rakovinu." Nebo co prožívá rodič, kterému zemřelo dítě...

Na druhou stranu se mi zdá, že sebevrazi jsou velmi sobečtí. Vyřeší si svůj momentální problém a nehledí na ostatní. Co způsobí takový mladý muž oběšený doma na půdě kvůli nešťastné lásce? Najde ho jeho maminka, která se z toho již nikdy nevzpamatuje. Po sebevrazích zde zůstávají jejich nešťastní rodiče, sourozenci, přátelé... Ano, oni si svůj problém vyřešili.

Ale jak říká jeden citát: "Život je boj, tak běž a bojuj!" A já bych nám všem přála, abychom z každého boje vyšli vždy jako vítězové.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kaculka.26, 05.06.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
SebevraždaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­