ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.26
Hodnoceno: 68x Prosím, ohodnoť práci

Satan znamená pomstu nikoli nastavování druhé tváře

Když se řekne satanismus, tak si 99,99 % lidí - zkrátka každý, kdo nečetl Satanskou bibli - představí obětování panen, svíčky z tuku nekřtěných dětí, podřezávání kozlů nebo nezřízené orgie na sabatech. To byl možná prvotní satanismus, který vznikl jako reakce na křesťanství a jeho smíchání s čarodějnictvím. V 60. letech minulého století v Americe deklaroval Anton Szandor LaVey satanismus jako kult síly, chtíče a pudu, který je ovšem v mezích zákona.

Jakou odezvu vzbudí onen výrok zkrácený na pomstu nikoli nastavování druhé tváře v dnešní společnosti? Jen málokdo s ním nemůže souhlasit. Pomsta, proč ne!? Oko za oko, zub za zub. Skvělé podhoubí pro satanismus. Ateista si řekne: Přečtu si Satanskou bibli, ať ze sebe udělám trochu zajímavého. Začne číst a ejhle, ono to začne dávat smysl. Stane se z něj satanista a je úplně jedno, že nenosí černé oblečení a pentagram s Bafometem. Stačí, když věří těm myšlenkám.

Tak zpátky ke známému rčení zub za zub. Satanista neodpouští, ten trestá. Trestá 2x, 5x, 40x víc, a čím víc, tím líp. Nikdo si to už příště nedovolí, když si vzpomene na toho exemplárně potrestaného. Tak by to mělo fungovat, ale nefunguje. Co když cíl jeho pomsty je taky satanista nebo jen prostě uznává pomstu. Vy mu to oplatíte 40x, on vám 40x víc, takže 1600x, vy jemu pak 64000x... Je to, jako kdyby vám omylem přejeli psa, vy mu vyvraždili králíky, on vám podpálil dům... Kdy to skončí? Až budou všichni mrtví? To už je přece trochu pozdě.

Křesťanství je o neoplácení. Udeří-li tě někdo v tvář, nastav mu druhou. Neznamená to ovšem, že se máte nechat mlátit tak dlouho, až to útočníka přestane bavit nebo vás zabije. Tak to sice v současnosti předhazuje křesťanská církev, ale o tom to vůbec není. Naopak vy se musíte bránit, ale v závalu hněvu útočníka nezkopete do bezvědomí, i když byste v tu chvíli nic jiného nechtěli. Zlo totiž vždycky zničí jeho původce.

I přes svůj destruktivní vliv na lidskou morálku má v dnešní době Satanská bible své poslání, v dnešní době, kdy se křesťanství považuje jen za přežitek minulosti. Jen ten, kdo dokáže uhájit Bibli před LaVeyem, si může říkat křesťan a ne hloupá ovce...

DODATEK:

Ale chce to "trochu" pádnější argumenty než "Ježíš tě miluje, protože Ježíš je láska..." - Hitler taky miloval Německo a kam ho dovedl!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Satan znamená pomstu nikoli nastavování druhé tvářeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)