ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.42
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Sám mezi lidmi

Cítíš, jak to páchne. Jako pondělní ráno. Cítíš, že to vlastně ani není možné. Proč by se ostatní zajímali? Vždyť všichni se ptají pořád stejně a nadcházejí i stejné odpovědi. Mám se dobře. Škola je v pořádku. Kamarádi skvělí. Přitom se nikdo nezajímá, zda je to pravda. Naše generace nedokáže ocenit jedinečnost života, prostě jenom přečkávají "další špatný den".

Otáčím se okolo sebe. Hledám. Nenacházím. Kde má tvor společenský najít útěchu v kolektivu? S kým? Sám jezdíš vlakem a díváš se po okolí. Sleduješ cizí obličeje a snažíš se vyčíst jejich příběh z jejich očí. Vidíš to také? Tu prázdnotu? Kde je ta láska? Radost? Zůstalo jen u předstírání a lží. Jsou sami. Nemají nikoho. Dokonce ztrácí i sami sebe.

Kolik z nás se ptá, jak zařídit, aby ráno vstali a nebyli smutní? Kolik z nás se ptá, jak přežít? Bojíme se ukázat ostatním v našem živlu, protože si myslíme, že nejsme dost dobří. Dost chytří. Dost krásní.

Poslední věty před smrtí si každý den zapisujeme do deníků. Necháváme se tetovat, abychom na sebe byli aspoň zčásti hrdí. Nebo ne? Nebo to děláme kvůli názoru a závisti ostatních? Jak pošetilé, že jen někteří znají odpověď na všechny otázky života a smrti. Bytí, či nebytí. Proč se se ztroskotanou, potápějící se lodí nepodělí? Protože bolest je to, z čeho všichni čerpají. To je definice lidského srdce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Moon, 05.04.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sám mezi lidmiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­