ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Ruku na srdce (3)

Rčení, které jsme použili nesčetněkrát, v některých případech dokonce ne zcela upřímně. Když si rčení ruku na srdce představím prakticky, v mé mysli se okamžitě objeví "srdcař" neboli kardiochirurg.

Kardiochirurg, povolání pro mě velice náročné a zároveň úžasné. Kolikrát již držel v ruce rudé bijící srdce? Stokrát či tisíckrát? V jednom nejmenovaném časopisu jsem se dočetla, že průměrný kardiochirurg ročně zachrání až několik set lidských životů. Zajímalo by mě, jak se při tom cítí, když ve své ruce drží srdce, které vnímám jako motor těla i duše. Myslím si, že ze mě by adrenalin přímo zářil. Takový "srdcař" musí mít velice dobrý pocit z úspěšně vykonané práce, obzvlášť když mu na konto přilétne tučná výplata. A ruku na srdce, to je vskutku lákavá výzva.

Když to vezmu kolem a kolem, být kardiochirurgem by se mi vskutku líbilo. Každý den by nebyl stereotypem a neustále bych se učila něco nového. Navíc bych se každé ráno probouzela s otázkou: "Komu dnes pomohu?" Ruku na srdce, každý nemá to štěstí mít silné a zdravé srdíčko, a právě proto jsou dobří kardiochirurgové poněkud vzácné zboží.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ruku na srdce (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)