ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.54
Hodnoceno: 370x Prosím, ohodnoť práci

Rodina (2)

Většina lidí si myslí, že rodina je jen o penězích, lepším bytu nebo o tom, kolik máte dětí...
Ovšem rodina je něco nepopsatelného, něco, co nemůžou mít všichni, něco, co jiní ani nepoznali.

Dá se říct, že rodina je pro malé děti nepodstatná. Stačí mít dozor, co si s nimi hraje, kupu hraček a jsou spokojené. Jenže dospíváme a chceme čím dál víc a víc věcí i dnešních vymožeností. Neuvědomujeme si, že jiní by za pohlazení od maminky dali cokoliv. Pro nás je tahle věc samozřejmá, nemáme ani nejmenší tušení o tom, jaké to musí být bez rodiny, žít bez něhy.

Dnešní děti si neváží maminky, tatínka, sourozenců... Časem jim však určitě dojde, že nebylo důležité, kolik si toho vyprosily pod stromeček, ale to, že měly s kým u toho stromečku být. Že mají šanci večeřet s rodinou u jednoho stolu, hrát stolní hry a společně se smát.
Dětem to můžeme říkat stokrát, ale málokdo to dnes pochopí.

Upřímně, kdybych si mohla vybrat já, radši bych žila bez mobilu a dalších podobných věcí, jen aby moje rodina byla úplná, abych nemusela vyhledávat svoji matku, abychom byli pohromadě a spolu.

Mezi rodinu patří i někteří velmi dobří a blízcí přátelé. Můžeme do ní počítat někoho, s kým jsme vyrůstali nebo někoho, kdo se nás ujal, když jsme přišli do nového prostředí. Ale neměli bychom dávat přednost přátelství před rodinou.

V dnešní době se před slovem rodina upřednostňuje hodně jiných, méně podstatných věcí...
Zkuste se zamyslet, popřemýšlet o tom, jak to udělat nejen hezčí vám, ale i vašim rodičům. Když máte možnost být jako celek, buďte jím, a nedávejte příležitost něčemu jinému, co i v okamžiku může vaši rodinu rozdělit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kristýna, 13.10.2012

­­­­

Slohová práce Rodina (2) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rodina (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­