ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.01
Hodnoceno: 234x Prosím, ohodnoť práci

Rodiče a já

V Africe se modlí za to, aby přežili.
V Česku je považuje téměř každý adolescent za přítěž stejně velkou jako škola.
Ve starších dobách se jim muselo vykat, podobně jako dnes vykáme dospělým na ulici, třeba když je zdravíme.
A o kom že to mluvím? O jedněch z nejdůležitějších lidí v našem životě - o rodičích.

Každý má své rodiče jiné a jinak s nimi také vychází. Rodiče chodící pravidelně do hospody, rodiče-narkomani a třeba rodiče, kteří se hádají podobně jako ve filmu Válka Roseových... - ti všichni více či méně zanedbávají péči o děti.
Ale jsou i takoví, kteří se naopak bez svého dítěte nehnou ani na krok. V tomto případě se hlavou rodiny stane samotné dítě. Je to smutné, ale právě tyto děti se z drtivé většiny případů stanou rozmazlenci - a v dospělém věku se jim život sesype jako domeček z karet.

Existují tedy ideální rodiče?
Odpověď na tuto otázku je prostá: neexistují. A zřejmě ani nikdy existovat nebudou.
Ptáte se proč?
Protože žádný člověk nemůže být stejný jako ten druhý, a dědičnost se také nedá ovlivnit. Děti a rodiče se spolu zkrátka musí naučit společně vycházet, rozumět a naslouchat si. V období puberty si mají udělat čas od času krátký rozhovor o tom, jak se budou jejich kroky životem ubírat dále. Popovídat si o zájmech, schopnostech a zálibách - to všechno ulehčí dítěti budoucí těžkou volbu studia nebo zaměstnání.

I když se svými rodiči jsem spokojený, rozhodně by se našlo několik věcí, které bych jim vytkl a které mi na nich vadí.
Přesto se s nimi snažím vyjít vždy po dobrém. Představa, že bych byl sirotek z dětského domova nebo jinak osamocené dítě, mě nutí na tyhle věci zapomínat a dojít k poznání, že mít rodiče, kteří se o vás starají a mají vás rádi, je opravdu jedna z nejcennějších věcí na světě, které by si mělo každé dítě vážit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Saruman, 01.06.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rodiče a jáMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­