ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.68
Hodnoceno: 60x Prosím, ohodnoť práci

Proč žijeme?

Napadlo vás vůbec někdy, proč žijeme? Nedávno jsem si tuto otázku položila jen tak, z ničeho nic. A protože ráda filozofuji, tak jsem si také odpověděla. Tak jak víme, že všechno souvisí se vším, pak tedy i lidská existence musí s něčím souviset. Žijeme snad proto, abychom vynalezli nějaký fenomenální lék proti smrti? Žijeme snad, protože si to tam nahoře někdo přeje? Myslím že ne. Myslím, že žijeme pro něco mnohem většího. Proč se naše lidská existence ubírala k něčemu tolik mnoho a mnoho let, vyvíjela se naše mysl od primitivního jedince až po dnešního nejiteligentnějšího tvora na Zemi? K něčemu takovému přece musí být důvod. Nač bychom se tak namáhali s naším nekonečným vývojem rozumu a mysli, když bychom potom jen umřeli a nic z toho? Myslím, že odpověď se jednoho dne určitě najde. Jednou se narodí jedinec, který nám všechny tyto otázky zodpoví a my budeme konečně vědět, s čím náš život souvisí. A ti, kdo nejsou, nebyli nebo nebudou tímto darem obdarováni, žijí pro radost, smutek, pro obyčejné každodenní věci, které vnímají jako pro náš život nezbytné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jitka, 21.08.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Proč žijeme?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­