ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 116x Prosím, ohodnoť práci

Proč bych chtěla být dospělá

Jen málokteré dítě si asi dokáže představit, jaké to je být dospělý. Většinou se na dospělost těší, ale co nás vlastně čeká? Dospělí o nás, dětech, rozhodují, přikazují nám, co smíme a co nesmíme, neustále nám připomínají, jaké máme povinnosti a co musíme dělat. Když jsem byla menší, asi jsem si přála být dospělou. Vždycky jsem měla pocit, že být dospělým je výhodou, protože si mohou dělat, co chtějí. Neomezeně se mohou dívat na televizi, můžou chodit do restaurací, pít alkohol a hlavně mají volnost pohybu. Mohou být vzhůru dlouho do noci, nemusí chodit do školy, můžou jezdit autem, kam se jim zachce a mohou si koupit, co chtějí.
Čím víc ale přemýšlím o tom, proč bych chtěla být dospělá, zjišťuji, že bych vlastně dospělá být nechtěla nebo alespoň teď ne. Dnešní doba je dosti uspěchaná a dospělí se musí ohánět, aby sebe i nás, děti, zaopatřili. Nedomnívám se, že to mají lehké, mohou si sice dělat co chtějí, ale pouze v rámci svých možností. Mají daleko více povinností, než děti, i když nám, dětem, to tak nepřijde.
Myslím, že každý věk má své kouzlo a všechno má svůj čas, a tak i já jednou budu dospělá a možná si ten přechod ani sama nebudu uvědomovat. Kde jsou vlastně hranice dospělosti? Je to dovršením osmnácti let nebo je dospělost dozrání osobnosti? Nevím, někdy mám pocit, že někteří dospělí se chovají jako děti a naopak některé děti se mohou předčasně stát dospělými! Přirozeným koloběhem života je narození, dětství, mládí, dospělost, stáří a smrt. Každou etapu života by si měl člověk užít. Domnívám se, že být dospělým v pravém slova smyslu je velká zodpovědnost a je pouze na člověku samém, jak se svojí dospělostí v životě naloží.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adriana Tatýrková, 05.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Proč bych chtěla být dospěláMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­