ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Pro své děti bychom si měli udělat vždy čas

- kritická úvaha

OSNOVA:

I.Zamyšlení
II.1. Průběh dne
2. Zaneprázdnění rodiče
3. Neúplná rodina
III.Peníze nejsou všechno


Úvodem bych chtěla říct, že nad tímto tématem bych se nikdy nezamýšlela, protože mi tato idea připadá naprosto jasná. Proč by rodiče na své děti neměli mít čas? Položila jsem si tuto otázku hned několikrát a zjistila jsem, že má více negativních než pozitivních prvků.

Každý rodič si na své dítě během dne udělá nějaký čas, ale jak velký? Ráno mu připraví snídani a svačinu do školy, po škole ho doveze na kroužek, pak jde dítě na chvíli k prarodičům nebo ke kamarádce, protože rodiče mají moc práce a večer si pro něj přijedou, udělají s ním úkoly a už ho ženou do postele. Domnívám se, že toto opravdu není velký čas věnovaný dítěti. Podle mého názoru ti, co si budují kariéru, by si děti neměli pořizovat, dokud nemají naplněny všechny životní cíle, které jim brání k vytvoření si času na děti.

V každém věku by se mělo samozřejmě dítěti věnovat. Když je dítě malé, musíme mu vynaložit celý svůj čas a postupem věku se dítě osamostatňuje, až nakonec rodiče nepotřebuje. Tak jsem si myslela, že to i funguje, ovšem zjistila jsem opak. Rodiče, kteří oba pracují, aby dítě později dobře finančně zabezpečili, se mu v době, kdy to nejvíce potřebuje, skoro nevěnují. Pořídí si chůvu a dítě odmalička chová větší citový vztah k cizí osobě. To se projeví i v pozdějších letech, kdy dítě nechová k rodičům dost velkou důvěru a nesvěřuje se jim s běžnými problémy i radosti.

Domnívám se, že nejhorší situace nastává u "rodin", kde dítě vyrůstá jen s jedním rodičem a druhý rodič si na dítě čas udělá, v lepším případě, jednou za čtrnáct dní. V čele těchto neúplných rodin stojí v převážné většině ženy, které si podle mě mylně myslí, že dítěti stačí pouze jeden z rodičů, a to právě matka. Celkem žije v neúplných rodinách na 1,5 milionu osob, z toho skoro půl milionu dětí.

Proč tedy rodiče nemají na děti čas? Čas, který členové rodiny dříve trávili společně, nyní věnují Internetu, televizi, telefonování, dojíždění a tomu že pořád někam spěchají. Moderní vymoženosti něco stojí, a proto v mnoha případech chodí do práce oba rodiče. Kvůli pracovním příležitostem lidé často žijí daleko od svých příbuzných, kteří jim byli oporou. V některých případech žijí dokonce i daleko od svého manželského partnera a svých dětí. Děti opravdu patří k osobám, kterým bychom se měli intenzivně věnovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wouty, 20.05.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pro své děti bychom si měli udělat vždy časMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­