ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.98
Hodnoceno: 49x Prosím, ohodnoť práci

Příroda bohužel neví, že člověk je jejím přítelem

S tím přítelem bych to tak růžově neviděla. Já si naopak myslím, že lidé se na přírodě dopustili mnohých škod a není divu, že se nám Zem začíná mstít.

Všechny ty přírodní katastrofy a taky tání ledovců... My, lidé, jsme si o to už dlouho koledovali, díky našim výmyslům. Dálnice, továrny a auta škodí našemu životnímu prostředí.

Ono se říká, že příroda může za všechna zemětřesení nebo globální oteplování. Ne, za tohle si můžeme sami. Někteří ekologové se snaží všechnu tu škodu napravit. Bohužel je ale na světě víc těch, kteří ji spíše ničí, než zachraňují.

Největší škoda, která ovšem Zemi potkala, je samotný člověk. Tohle je ten největší omyl přírody. Copak může nějaký jiný živočich za všechno to znečištění a vymírání živočišných druhů kromě nás, lidí? Ne.

Příroda je soběstačná, měla totiž před vývojem člověka dokonalý potravní řetězec všech druhů. Až když přišel člověk, začal ji ničit, pálil lesy, dělal z nich pole a z těch potom dálnice, ale to už jen stěží někdo napraví. Stejně si myslím, že to, co vytvořila příroda, je mnohem lepší než to, co bylo vytvořeno uměle.
Nejhorší na tom je, že příroda se nám pomstí. Už teď řešíme oteplování Země. A myslím si, že to bude jenom horší, protože s největší pravděpodobností se za pár století Země oteplí tak, že ji zničíme válkami, které povedeme kvůli nedostatku pitné vody...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 14.09.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Příroda bohužel neví, že člověk je jejím přítelemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­