ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství, to je někdy víc než láska

Je přátelství víc než láska? Může se z velkého přátelství zrodit láska?
Zamyslíme-li se nad tím, jsou to dva city, které ovlivňují naši osobnost nebo pohled na svět. Je velmi těžké si představit například dětství bez rodičovské lásky. Ale abychom si mohli odpovědět na tyto otázky, měli bychom se zamyslet, jaké jsou vlastně nejzásadnější rozdíly mezi těmito dvěma pojmy.

Když vzniká nové přátelství, vyhledáváme porozumění, důvěru, spolehlivost, oporu, upřímnost nebo také věrnost. Praví přátelé se navzájem tolerují, podporují, nejsou závistiví nebo nepřející. Pokud tedy je naše přátelství upřímné, vzniká dlouholeté přátelství, někdy i na celý život. Zatímco v lásce potřebujeme mít toho druhého neustále na blízku, stále myslíme na to, co dělá a na co myslí. Láska také dokáže odpouštět chyby a omyly, kterých se dopouštíme. Pro opravdovou lásku jsme schopni položit větší oběť než za přátelství.

Tyto dva city k sobě každopádně neodlučitelně patří a navzájem se v sobě promítají, protože lásku si nelze představit bez přátelství a přátelství bez lásky. Stejně tak lze říci, že přátelství je jakýmsi druhem lásky a láska druhem přátelství. V některých případech se může se zdát, že láska je určitou formou vyššího stupně přátelství, ale ne vždy se dá přátelství proměnit v lásku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Karásková, 21.03.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství, to je někdy víc než láskaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­