ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.01
Hodnoceno: 88x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství (7)

Teď se asi ptáte: "Proč právě přátelství?" Vždyť podle vás je to stálý a nezničitelný vztah dvou lidí. A právě z tohoto důvodu stojí za to zapřemýšlet nad tím, co to vlastně přátelství je.

Pro každého má tohle slovo nejspíš trochu jiný význam. Možná nevidíte rozdíl mezi kamarádstvím a přátelstvím nebo přátelstvím a láskou. Časem zjistíte, že mezi těmito třemi lidskými city je obrovský rozdíl.

Přátelství nemůže vzniknout za chvíli, a z tohoto důvodu to není totéž co kamarádství. Kamarád je člověk, se kterým trávíte část svého volného času a bavíte se spolu o neosobních věcech. Nemůžete se mu však svěřit se svými nejhlubšími sny a tajemstvími. Ne že byste nechtěli, ale prostě to nejde. Dobré kamarádství je často základem pravého přátelství. Takto to bylo alespoň u mě.

Hovořit o přátelství se dá ve chvíli, kdy máte nějaký problém a svému kamarádovi se svěříte. On ovšem neřekne jen: "Hmm, to ti tedy nezávidím", ale podá vám pomocnou ruku, je vám oporou a pomůže danou situaci řešit. Tady se podle mne hodí přísloví: "V nouzi poznáš přítele."

Na začátku bylo zmíněno slovo láska. Ano, ten největší cit lidstva. Láska někdy může přátelstvím začít, ale nikdy jím nekončí. Představte si, že jste se právě rozešli se svým partnerem. Jak už to bývá, nechcete to hezké, co jste prožili, jen tak hodit za hlavu, a proto si řeknete: "Budeme alespoň přátelé." Po čase přijdete na to, že vztah mezi vámi a vaším bývalým protějškem nemá s přátelstvím nic společného, ale jedná se o pouhopouhé kamarádství. Možná že právě tohle je ona bagatelizace, které jsme se měli vyhnout, ale jak tak pozoruji své okolí, je kamarádství jedna z lepších možností porozchodového vztahu.

Tahle moje úvaha popisuje jen zlomek toho, co by se dalo o přátelství říct. Možná jen... Ano, chtěla bych říct, že jsem nesmírně vděčná za to, že právě prožívám nejvyšší fázi přátelství. Když mám nějaké potíže, nemusím se své nejlepší přítelkyni svěřovat a ona přesto pozná, že se něco děje.

Proto se přátelé vryjí do našich srdcí navždy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství (7)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)