ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 85x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství (5)

Přátelství je podle mě nejsilnější pouto, které může vzniknout mezi dvěma lidmi. Ano, mnoho z vás určitě namítne, co je potom láska? Avšak já si myslím, že přátelství je mnohem cennější a trvalejší. Většina lásek rychle vzplane, ale stejně rychle také většinou opadne. Opravdové přátelství však může trvat i celý život. Ne nadarmo se říká: "Chceš-li být šťastný jeden den - opij se, chceš-li být šťastný jeden rok - zamiluj se, chceš-li být ovšem šťastný celý život - najdi si opravdového přítele." Vždyť i jeden slavný francouzský prozaik François de la Rochefoucauld pronesl: "Opravdové přátelství je ještě lepší než opravdová láska." A i Aristotelés pravil: "Co je přítel? Jedna duše ve dvou tělech." Opravdový přítel nám pomůže. V každé situaci se na něj můžeme obrátit s prosbou o pomoc či radu. Opravdovému příteli se můžeme se vším svěřit. Svěříme-li se s žalem - je poloviční. Podělíme-li se o radost - je dvojnásobná. Opravdový přítel zná spoustu našich nedostatků, a přesto nás má stále stejně rád. Další moudrý muž řekl: "Člověk, který nemá na světě jediného přítele, toho život nestojí za to, aby byl žit." A já s tím naprosto souhlasím. Také si myslím, že je velmi špatné zapomínat pro nové přítele na staré. To je jako bychom měnili plody za květy. Zkrátka podle mého názoru je opravdový přítel největší poklad v lidském životě a doufám, že snad jednou budu moci říct, že vlastním tento poklad. A už je jen na vás, zda ve vašem žebříčku hodnot bude první místo zaujímat přátelství, nebo láska.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Stáňa, 28.05.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­