ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.32
Hodnoceno: 69x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství (4)

Jaký má význam pro nás to kouzelné slovíčko "přátelství"? A může se z něj vyklubat i něco víc?
Určitě znáte ty slova: "Jsi pro mě nejlepší kamarád, nebo kamarádka na celém světě!" Je to vůbec možné? Jistě, že ano. Je sice pravda, že opravdové přátelství musí podstoupit a vydržet mnohé rány a nepřízně osudu, než si zaslouží své jméno. Ale když už toho dosáhne, tak pak z toho nám nejbližšího človíčka máme anděla, který nám dává křídla, když ta naše zapomenou létat. Vidíme v přátelství sílu a naději, že na nic nejsme sami. Je to "věc", která je k nezaplacení a která nás v životě velmi těší. Přátele máme proto, aby pomohli, když nám je nejhůř. Ale co když se z takového kamarádství vyvine i něco víc? A co vůbec znamená, něco víc? Že by láska? Ale proč ne! Jsou to přece lidí, kteří si skvělé rozumějí a přitom si dávají najevo společnou náklonnost. Tráví spolu spoustu času a někteří by nevěřili, že jsou to jen kamarádi. No někdy se stane, že se zamilujeme do nejlepšího přítele, pak naše srdíčko zaplesá a z toho něco víc je pro nás to nejvíc. Ale pozor! Nesmíme zapomenout na jiné dobré přátele, protože na tomto světě jsou vzácnost, a proto je musíme hýčkat a opatrovat! A hlavně, protože každé přátelství je malá láska a láska velké přátelství. Kamarádi jsou totiž jako hvězdy, i když je nevidíme, víme, že existují.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kikina, 14.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­