ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství (12)

Už od raného věku si dítě vytváří nějaké přátelství. Není to ovšem přátelství, které bychom mohli očekávat od dnešních teenagerů. Vlivem času, vlivem vyvíjení schopností dítěte a měnící se společnosti nebo prostředí, ve kterém se dítě vyskytuje, se také mění jeho pohled na přátelství.

V letech školky se dítě moc neohlíží nad tím, zda jeho dětský kamarád sdílí stejné zájmy jako ono samo, a řekněme, že přátelství dětí v tomto věku je do jisté míry ovlivněno rodiči. Záleží na nich, s kým se bude dítě stýkat mimo školku. Většinou to bývá tak, že děti rodičů kamarádů mají k sobě vždycky blíže a tráví spolu nějaký ten čas.

Zlomový okamžik nastává při nástupu dítěte do školy. Mění se prostředí, v němž se každý den vyskytují. Děti jsou v tomto věku už přece jen inteligentnější. V tomto období se dítě začíná více zaobírat tím, jaké má ten dotyčný vlastnosti, zájmy a jestli si budou spolu rozumět.

Nejvíce se ale pohled na přátelství mění v teenagerském období. Jedinci začínají třídit své kamarády mnohem intenzivněji a vybírají si jen ty, s nimiž si jsou jisti, že je doopravdy nezradí.

Přátelství je vztah mezi dvěma nebo více jedinci, který je založený na vzájemné důvěře a sdílení společných zájmů (poslední neplatí vždy). Přítel je ten, který nám pomůže i v těch nejhorších situacích, s nimiž se během života můžeme potkat. Je nám oporou a my máme jistotu, že mu můžeme věřit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: badem, 04.01.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství (12)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­