ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 57x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství (10)

Jak se dá charakterizovat přátelství? To nikdo neví přesně, proto na toto téma vzniká mnoho písní i básní. Přátelství je jedno z nejcennějších věcí na světě, přesto si ho za peníze nekoupíte, ale za laskavost, pochopení a pomocnou ruku ano. Přátelství je velmi mocné. Mocnější než láska, strach a násilí, protože přátelství nepřestane nikdy existovat. Vždy tu bude.

Mé zkušenosti s přátelstvím jsou obsáhlé. Domníváte se, že vás váš nejlepší přátel nikdy neopustí, ale jednoho dne, kdy sundáte z očí růžové brýle a ponoříte se zpět do reality, vidíte, že vás opustil kvůli "životní lásce". Myslíte si, že váš život skončil. Srdce máte na kousky, tváře slané od potoků slz a nevíte co dál. Ale věřte, pořád je šance se dostat z této beznaděje. Když pořádně otevřete oči, spatříte alespoň jednu spřízněnou duši, která chce být vaším přítelem. Chytněte příležitost za vlasy, jelikož tento anděl strážný chce být součástí alespoň jednoho života.

Kolik podob má přátelství? Tuto otázku si pokládá mnoho z nás. Přátelství mezi mužem a ženou, mezi psem a člověkem, mezi přírodou a lidmi. Podob je nekonečně mnoho, ale vždy nás překvapí.
Kdy vzniká nejsilnější přátelství? Ve stresujících situacích, kdy jde například i o holý život! Všimněte si, jak veteráni z 2. světové války vyprávějí o svých přátelích z ciziny se slzami v očích. Když někomu zachráníte život, jako byste podepsali smlouvu a spojili své životy do konce věků.

V dnešním světě, který je postavený na virtuální realitě, je každý s každým "přítel" a nejvíc "IN" je ten, jenž jich má nejvíce. Teď si každý v hlavě spočítejte, kolik máte přátel a kolik známých. Známí zcela jistě u všech převažují. A víte proč? Protože u přátelství nejde o kvantitu, ale o kvalitu. Přátelství je v tomto světě ohrožený druh stejně jako tolerance, poctivost a dobrota. Zkuste prosím alespoň malý kousek zachránit.

Jak se říká, přítel je ten, komu řekneš, že jsi někoho zabil, a on odpoví: "Kde ho zakopeme?" Uvědomte si, že bez přátel by svět nebyl tak barevný, rozmanitý a šťastný. Jděte a obejměte své přátele a řekněte jim, co k nim cítíte. Važte si přátel jako své rodiny. Nikdo přece nechce zůstat sám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Miiš Jones, 09.06.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství (10)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­