ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.07
Hodnoceno: 242x Prosím, ohodnoť práci

Posmrtný život

Každý z nás už si jistě položil otázku: "Co se se mnou stane až umřu?"
Existuje posmrtný život? Nebo po smrti následuje jen tma a prázdno?
Smrt je zvláštní věc. Musíme si přiznat, že většina lidí se zemřít bojí. Mají strach, protože smrt pro ně představuje něco neznámého a tajemného.
Věřící v Boha to mají o něco jednodušší. Věří, že až přijde jejich chvíle, bude to proto, že si je k sobě povolá Bůh. A oni přijdou do nebe, kde se setkají se svými příbuznými.
Proč vlastně žijeme? Vždyt život je jen čekáním na smrt. Mnozí z nás stále ještě hledají svůj smysl života. A někdy řeší své problémy sebevraždou. Snad někdo sebevrahy nechápe, ale zase na druhou stranu může nastat okamžik, kdy už člověk nemá pro co žít, kdy je na světě úplně sám a nemá sílu jít dál. I když myslím, že sebevraždou se nic nevyřeší.
Zkoumání mozku přineslo řadu poznatků o funkci jeho center, ale nepřineslo odpověd na otázku, co je to vědomí, něvědomí, co v nás vlastně myslí a kde jsou uloženy vzpomínky. Co je to lidská duše? Důkazy že duše existuje jsou například, že i když člověk zestárne, starý se necítí, protože lidská duše je stále mladá. "Okamžik smrti je ten, kdy se duše odpojuje od ústřední síly, ale jen proto, aby opět vstoupila do nových vztahů, neboť je svou přirozeností nesmrtelná." (Goethe)
Na tyto a další otázky nám nemůže nikdo odpovědět. Odpovědi se dozvíme sami, až se naplní náš čas.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Posmrtný životMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)