ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.47
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

Pomoc člověku v nouzi

Jak poznáte, že opravdu někdo potřebuje pomoc? Ne každá osobnost projevuje své city a pocity, tedy to, jak se cítí, jestli má radost nebo strach, či jestli potřebuje podat tu takzvanou pomocnou ruku... Je jednoduché například u uzavřených lidí rozpoznat, zda potřebují pomoc? Pomoc dřív než se stane neštěstí? Proč se někomu nesvěří se svým trápením a užírají se? Jsem si jistá, že se na tomhle světě ještě najde pár jedinců, co mohou a chtějí pomáhat. Když už ne vlastní rodiče nebo děti, strýčkové, tetičky, sourozenci, tak tu jsou různé nadace, sdružení nebo centra založená za tímto účelem. Zde se lidé mohou poradit o svých problémech, tak proč toho nevyužijí? Mají strach? Nechtějí nikomu přidělávat starosti? Nebo prostě jen z lidské hrdosti "já si to vyřeším sama, já nikoho nepotřebuji"? Na to se odpověď nikdy nedozvíme. Každý má nějaké své problémy a je jen a jen na tom člověku, jestli se s nimi vypořádá sám nebo požádá někoho o pomoc. Každý problém má řešení. A každá pomoc se cení.

A také ne každý chce, aby o jeho problémech někdo věděl.

Já jsem si, když jsem byla mladší, myslela, že vždycky rodiče pomáhají dětem, protože jsou starší a moudřejší a mají víc zkušeností a vědí, co mohou od života očekávat. Ale jak pomalu stárnu a dívám se kolem sebe jinak než před deseti lety, vidím, že tomu tak všude není. Děti jsou celé dny doma samy, protože rodiče na ně nemají čas, nebo staří lidé dožívají opuštění v domovech důchodců, kam je ani jejich vlastní dítě nepřijde navštívit.
Vše je to způsobeno dnešním stylem života. Vydělat peníze, udržet si místo v práci, získat lepší postavení...

"Problémy sem, problémy tam.. Nemám čas. Nestíhám se zabývat problémem dětí nebo rodičů."

Nikdy jsem nepochopila, jak můžou rodiče zavrhnout své dítě, nebo proč děti zapomínají na své rodiče.
Nikdo si nezaslouží nedovolat se pomoci, pokud ji opravdu potřebuje.
A nikdo by neměl zůstat sám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sestřička Jana, 30.01.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pomoc člověku v nouziMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­