ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.87
Hodnoceno: 30x Prosím, ohodnoť práci

Pomluvy (2)

Toto téma jsem si vybrala už kvůli tomu, že se alespoň trochu týká každého z nás. Zkusila jsem se zamyslet nad tím, proč vlastně pomluvy vznikají. Dospěla jsem k závěru, že většina pomluv vychází z našich úst jen pro pobavení druhých, ale jsou i pomluvy útočné a ponižující, které dokážou člověka nejen zesměšnit, ale udělat mu i špatnou pověst.
Pomluvy se vždy týkají tří lidí, nejdříve je to člověk, který je říká, dále pak člověk, jenž je poslouchá a nakonec člověk, kterého se vše týká. Já sama jsem se už několikrát vyskytla v jádru pomluv a jak asi každý ví, není to zrovna nic příjemného. Na druhou stranu musím uznat, že bez pomluv bychom se někdy i pekelně nudili. O čem bychom třeba debatovali o přestávkách nebo ve školní jídelně? A když už k někomu pomluva dorazí, má určité možnosti, jak s ní naloží. Může ji poslat dál a ještě k ní něco přidat nebo si vytvořit vlastní názor a dále se tím nezabývat. Říká se, že pomlouvají především skupinky holek, ale kluci mají taky něco do sebe.
Já sama o sobě vím, že co se týká pomluv, nejsem žádný svatoušek, ale k čemu nám vlastně pomluvy jsou? Co si tím dokazujeme? Chceme být středem pozornosti? Nebo jenom někoho před skupinkou lidí ponížit. Je dobré přijít za někým, chovat se k němu jako ke svému nejlepšímu příteli, a když se zrovna nedívá, pomluvit ho? Osobně si z této vlastnosti už nic nedělám, jednak jsem si zvykla a jednak se řídím heslem: Nedělej si hlavu s tím, co si o tobě myslí druzí! Ti mají plnou hlavu toho, co si o nich myslíš ty!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 25.03.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pomluvy (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­