ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Pod vlivem barev

OSNOVA:

I. Úvoda) Otázka vlivu
II. Staťa) Vědomé působení barev
b) Barvy odráží náladu
c) Lepší den díky barvám
III. Závěra) Stojí za zkoušku

Zamysleli jste se již někdy nad tím, jak nás ovlivňují barvy, které nás neustále obklopují? Jaký vliv na nás mají konkrétně? Vždyť se vyskytují všude kolem nás po celý den a při nejrůznějších činnostech. To by bylo, aby na nás nějakým způsobem nepůsobily.

Mnoho z nás si určitě vliv barev na naši mysl uvědomuje. Ne nadarmo plánujeme, jakou barvou vymalovat obývací pokoj nebo ložnici, abychom se doma cítili příjemně. Nebo přemýšlíme, jakou zvolit barvu ložního prádla, aby se nám dobře usínalo. To samé platí o nejrůznějších bytových doplňcích. Každý máme nějakou barvu, kterou máme rádi a která na nás působí příjemně. A právě taková barva se odrazí i ve výzdobě a dekoracích pokojů. Máte také svou barvu?

Zároveň platí fakt, že se oblékáme podle nálady. Pokud máte den pod psa, nejraději byste asi zvolili barvu oblečení, ve které byste mohli zmizet. Ovšem taková barva neexistuje, tudíž nejspíše sáhnete po černé či šedé. Naopak máte-li úspěšný den, budete celí rozzáření se skvělou náladou, což se samozřejmě projeví nejen na výrazu tváře, ale také na výběru oblečení veselých barev. Dá se tedy říci, že barvy odráží naši náladu.

Ale zkusili jste již praktikovat opačný vliv? Tedy že si špatnou náladu a den necháte rozzářit barvami? Pokud víte, že vás daný den čeká nepříjemné zařizování či události, zkuste se obléknout do pozitivních a veselých tónů než pouze do tmavých a neutrálních barev. Věřte, že vliv barev na vaši psychiku a mysl bude znát. Obklopíte-li se veselými barvami, můžete mít den o něco veselejší a příjemnější.

Myslím tedy, že barvy na nás mají velký vliv. Možná i mnohem větší, než si sami připouštíme nebo dokážeme představit. Určitě však stojí za to nad tím zauvažovat a obklopovat se barvami, které nás dělají šťastnými. Pak můžeme mít každý den radostnější. Zkusíte to také?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 09.10.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pod vlivem barevMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­