ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 318x Prosím, ohodnoť práci

Počítač a jeho využití

Když jsem zapřemýšlel nad využitím počítače, napadlo mě, že bez počítače bych si to dnes ani neumel představit a že je to součást nejen mého života...
Počítač od začátku slouží k usnadnění práce, ať je to v lékařství, armádě, domácnosti, prostě všude se s ním dnes setkáme, aniž bychom nad tím přemysleli a bereme to jako samozřejmost.
Počítač přitom využíváme, jestliže platíme kartou v obchodním domě anebo si jen zapneme televizi.
Součástí počítačů jsou operační systémy, které uživatelům nabízí mnoho ovládacích funkcí a zajišťují chod několika procesů na počítači. Mezi nejčastěji a nejběžněji používané operační systémy patří operační systém Windows. Tento operační systém umožňuje spuštění mnoha programů současně, disponuje velkým množstvím ovladačů různých zařízení a mnoha aplikačními knihovnami usnadňující vytváření uživatelských aplikaci. Operační systém Windows z důvodu velké univerzálnosti není vhodný k řízení velmi rychlých a přesných dějů, které jsou nutné například pro měření logických funkcí.
Počítač se hodně využívá v armádě; třeba u letadla je to nezbytná výbava. Počítač kontroluje výšku, naklonění, rychlost pro usnadnění a bezpečnost pilota a v neposlední řade i počítačem naváděné střely, které se přesně trefí, kam pilot zaměří.
Svět je už tak daleko, že i počítače neboli roboti za lékaře bezchybně a s větší přesností operují a kvůli nim se dají provádět i složitější operace a nejen to. Nedávno dokonce čeští vědci vyvinuli přístroj na ovládání počítače očima. Pohyb oka snímá kamera umístěná třeba na brýlích. Kam se člověk dívá, tam ujíždí kurzor na počítači. Kliknutí myši je nahrazeno mrknutím očí. Další věcí je třeba počítač, který přepisuje lidskou řeč. Tento objev by mohl pomoci hlavně postiženým lidem při vkládání textů.
Počítač se také nevyužívá jen pro práci, ale také k relaxaci, pro pobavení. Můžeme si na něm zkrátit nudnou chvilku - zhlédnout film, zahrát si hry nebo jen tak brouzdat po Internetu.
Kdo ví, kam až se počítače dostanou a v čem všem nám ještě pomohou...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Počítač a jeho využitíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)