ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.03
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Péče o zevnějšek

Protože člověk nemůže žít bez lidské společnosti, musí se v ní umět pohybovat a dodržovat určitá pravidla společenského chování, kterými je postupně vychováván od dětství. Nejzákladnějšími pravidly jsou:

  1. Umět se ve společnosti chovat a to umět pozdravit, mít úctu ke starším, volit vhodná slova ve společnosti a být tolerantní k ostatním.
  2. Umět se ve společnosti pohybovat a to dbát o sebe, být čistý, upravený a umět zvolit vhodný oblek do společnosti.

Toto jsou dvě základní pravidla, která by se měla dodržovat, chceme-li zapadnout do společnosti.

Jak už správně víme, nestačí se pouze umět správně chovat, ale také se umět reprezentovat ve společnosti neboli se ukazovat ve společnosti, tyto dvě věci se navzájem propojují.
Všichni se rádi podívají na krásnou upravenou slečnu, než na obtloustlou nepříliš krásou obdařenou slečnu. To už je všem určitě známo a proto je vzhled v životě člověka tak zásadní, vždyť podle něj soudíme člověka už na první pohled, i když je to chyba. Třeba zrovna ta obtloustlá slečna by vám byla příjemnější a sympatičtější než ta krásna slečna, ze které jste nemohli spustit oči a po seznámení s ní jste si uvědomili, že není tak dokonalá a že si s ní není o čem povídat, protože není kulturně vzdělaná. Proto bychom si neměli dělat o člověku závěry už na první pohled, abychom se zbytečně vyhli zklamáním.
Každý z nás má svůj životní styl a ten ovlivňuje náš vzhled. Každému se libí něco jiného a proto vypadáme všichni jinak. Ale abychom nebyli všichni úplně odlišní, je proto vymyšlená móda, podle které se většina lidí řídí. Je velice zajímavé, když se podíváme zpátky, jak se každá generace mění, jak se lidé oblékali v době Renesance a kam až jsme se dostali dnes. Už se nenosí žádné róby a kvůli dnešnímu rychlému rytmu života lidé dávají přednost méně oblečení a hlavně pohodlí. Ale přece jenom se móda vrací zpátky, jen v trochu upravené dnešní podobě. A proto by se člověk měl oblékat tak, v jaké společnosti se pohybuje, neboli se chce pohybovat, aby na sebe neupozorňoval nepříznivě. Také je velice důležité vystihnou vhodný oblek pro určitou příležitost, třeba je velice nevhodné přijít na pohřeb ve veselých a slavnostních šatech a neboli naopak přijít v běžném denním oblečení.
Jako další je umět nejenom si zvolit vhodné oblečení, ale také umět pečovat o svůj zevnějšek, mít upravené vlasy, mít čistou pleť, vždyť se dnes vyrábí tolik krémů, které dokáží dělat zázraky. Umět pravidelně dodržovat hygienu a příjemně vonět, protože nic než pach tolik neodpuzuje okolí. Někteří lidé si všímají i detailů jako nehtů a rukou, jestli je máte upravené a čisté. Proto je v dnešní době tolik kosmetických salónů, různých kadeřnictví, plastických ordinací a omlazovacích center, pro všechny ty, kteří chtějí vypadat mladě a krásně. A když člověk vypadá dobře, tak má větší sebevědomí a chuť do života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Madi, 13.05.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Péče o zevnějšekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­