ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Odpuštění

Odpouštím Ti! Když vám toto někdo řekne, vyvolá to ve vás nádherný pocit. Zbavíte se špatného svědomí, které vás až do této doby tížilo. Ale není důležité jen umět odpustit, ale také se umět za něco špatného omluvit. Pro některé lidi je těžké přijít a říct promiň, pro některé ještě těžší odpustit. Když jeden druhému hodně ublíží, zraněný člověk je smutný, může se cítit ukřivděný, ovšem člověka, jenž uměl takhle ublížit, jistě taky něco trápí. Trápí ho špatné svědomí, což je někdy ještě mnohem horší.

Všichni známe slova typu "jak já jej nenávidím, nesnáším, či pomstím se mu" a další slova vyplývající z našeho pocitu ublíženosti. Čím déle budeme myslet na to, jak nám dotyčný ublížil a neodpustíme mu, tím déle se v nás bude pocit ublížení, nenávisti, smutku a zloby držet! I když je mnohdy velice těžké umět odpustit, je třeba se to naučit.

A jak odpouštět? Především hlasitě pronést "odpouštím Ti!" Ať to přijme člověk, který Vám ublížil, jakkoliv, hlavně že tak učiníte!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
OdpuštěníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)