ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Odpuštění

Odpouštím Ti! Když vám toto někdo řekne, vyvolá to ve vás nádherný pocit. Zbavíte se špatného svědomí, které vás až do této doby tížilo. Ale není důležité jen umět odpustit, ale také se umět za něco špatného omluvit. Pro některé lidi je těžké přijít a říct promiň, pro některé ještě těžší odpustit. Když jeden druhému hodně ublíží, zraněný člověk je smutný, může se cítit ukřivděný, ovšem člověka, jenž uměl takhle ublížit, jistě taky něco trápí. Trápí ho špatné svědomí, což je někdy ještě mnohem horší.

Všichni známe slova typu "jak já jej nenávidím, nesnáším, či pomstím se mu" a další slova vyplývající z našeho pocitu ublíženosti. Čím déle budeme myslet na to, jak nám dotyčný ublížil a neodpustíme mu, tím déle se v nás bude pocit ublížení, nenávisti, smutku a zloby držet! I když je mnohdy velice těžké umět odpustit, je třeba se to naučit.

A jak odpouštět? Především hlasitě pronést "odpouštím Ti!" Ať to přijme člověk, který Vám ublížil, jakkoliv, hlavně že tak učiníte!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nikiška, 11.01.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
OdpuštěníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­