ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.66
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Odložení dítěte do babyboxu - zločin, nebo jediná možnost?

OSNOVA:

I.Narození dítěte
II.1. Krkavčí matka
2. Důvody odložení dítěte
3. Posudek matky
III.Lepší budoucnost

Narození dítěte může být pro jednu ženu očekávaná, radostná událost v jejím životě, pro druhou naopak neutěšená, stresová situace spojená s otázkou: "Co dále?"

Domnívám se, že není jednoduché se vžít do pocitů ženy, která porodí dítě a tvrdí, že nemá o něj zájem. Upozorňuji, že ne vždy se jedná o krkavčí matku, jež své dítě kamsi pohodí. Přemýšlím, co právě tato matka prožívá a jaké důvody ji k tomuto názoru vedou?

Důvodů k odložení dítěte je mnoho. Dalo by se říci, že co opuštěné dítě, to jeden konkrétní důvod.
Nejčastějším důvodem odložení dítěte může být nechtěné těhotenství s partnerem, jehož matka ani neznala, nebo těhotenství po znásilnění. Může se rovněž jednat o matku, která své těhotenství z nejrůznějších příčin tajila, matku se špatnou finanční situací či s neschopností postarat se o základní potřeby dítěte, případně matku, která pobývá na území České republiky ilegálně.

Zkuste posoudit důvody, jež mohou tyto matky mít a alespoň na chvíli se vžít do okamžiku, který matka prožívá po porodu nechtěného dítěte. Asi většina lidí odpoví, že takto by nikdy nemohli přemýšlet a vnímají všechny důvody k odložení dítěte jako něco nesprávného a nepřípustného, ale i v dávné historii lidstva se vyskytují příběhy odložených dětí, které připluly po řekách, byly pohozeny v lese nebo položeny před vchod do kláštera.

Lze tedy říci, že příběhy odložených dětí nás provází již od počátku lidstva a provázet nás budou i nadále. Neberme tento čin jako zločin a buďme rádi, že žijeme v civilizovaném světě, v němž jsou samozřejmostí vyhřívané schránky s názvem babybox zachraňující životy odložených dětí, které zde matky vložily, aby jim zajistily lepší budoucnost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petra, 23.03.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Odložení dítěte do babyboxu - zločin, nebo jediná možnost?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­