ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.79
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Občan a jeho role v našem státě

Jakou má asi občan roli? Napadá mě, že kdyby stát byl divadlo, tak každý občan je jako herec, který v něm má nějakou roli. Může jít o roli obyčejnou, kterou mají tisíce lidí - například každodenní chození do školy či do práce. Může být taky role, která už tak moc obvyklá není a moc lidí ji nemá. Teď mám na mysli spíš nějakou reprezentační úlohu, ať už je nějaká sportovní, umělecká nebo politická. Prostě že každý člověk dělá to, k čemu se hodí. Chytří lidé si udělají maturitu a potom třeba i vysokou školu, lidé, kteří tak chytří nejsou, jdou na různá učiliště, po kterých hned nastoupí do práce. Podle mě je dobře, když jsou tyto role rovnoměrně rozdělené. Například co kdyby někdy v budoucnosti byli všichni lidé stejně chytří? Kdo by potom pracoval třeba na stavbách nových domů nebo silnic? Protože podle mě by se to nikomu s kvalitním vzděláním dělat nechtělo. A potom bychom neměli kde bydlet, kudy se dopravovat do práce a do škol. Myslím, že práce je pro život člověka velmi důležitá. Protože tím živí svou rodinu, ale třeba i přispívá daněmi do státní pokladny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bára Fundová, 24.09.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Občan a jeho role v našem státěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­