ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.43
Hodnoceno: 63x Prosím, ohodnoť práci

Nežijeme proto, abychom jedli. Ale jíme proto, abychom žili.

Jídlo je každodenní součástí našeho života. Každý papá něco jiného, každý baští někdy jindy, každý má rád něco jiného. Když budeme dlabat příliš, může nás jídlo dohnat k obezitě. Pokud však budeme jíst příliš málo, můžeme skončit jako bulimičky nebo anorektičky. Nejen jídlo je potřebné k našemu životu, ale i pití. Denně bychom měli vypít kolem tří litrů tekutin. Pokud někdo omlouvá svou veselou náladu při oslavě dodržováním pitného režimu, je na omylu. Tekutiny by měly být neslazené a hlavně nealkoholické. Říká se, že můžete někoho opít i rohlíkem, ale vědecké průzkumy to ještě zcela neprokázaly.

Malé děti se většinou ládují zdravou zeleninkou, kašičkami a polívkami. Ve školce si už musíme zvyknout na to, že co dostaneme k obědu, musíme zbaštit, i když to není naše oblíbené jídlo. A právě ve škole a školce si většina lidí znechutí určité jídlo, které pak velmi dlouho, někdy i celý život, nemá rádo. Většina školáků, která si obědy platí sama, nepapá ve školních jídelnách, ale dennodenně dlabe nezdravá jídla z fast foodů.

Dospělí se ale ládují různě. Jedni chodí do restaurací, bufetů nebo rovněž do již zmíněných fast foodů. Jiní mají čas si uvařit doma, nebo si v práci zbaští to, co předešlý den uvařili.

Zvířatům je to celkem jedno, co spapají. Aspoň našemu psovi, který sní vše, na co přijde. Stravuje se denně, ráno a večer.

Jídlo je k životu potřebné pro všechny, jak lidi, tak i zvířata, ale musíme si uvědomit, že nežijeme proto, abychom se pouze něčím ládovali. Jíme zejména proto, abychom žili!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lenka Turoňová, 19.11.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nežijeme proto, abychom jedli. Ale jíme proto, abychom žili.







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­