ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Než přijdou Vánoce aneb vůně vanilkových rohlíčků

Zavřete oči a zkuste chvíli vnímat své okolí. Cítíte to očekávání, radost, vůni smrčků a jedliček? A teď otevřete oči. Vidíte všechna ta světýlka a zástupy spěchajících lidí? Tak to se blíží Vánoce...
Mnoho věřících, ale i nevěřících lidí, čtyři týdny před Vánocemi postaví na stůl adventní věnec a každou neděli si zapálí jednu svíčku až jsou čtyři a slavíme přichod Ježíše Krista. Hle, nad Betlémem vyšla hvězda a k pastýřům sestoupil anděl, aby jim zvěstoval tu radostnou novinu...
Ale to teprve bude. Teď chceme všichni našim blízkým sehnat co nejkrásnější dárky, aby jim zářily oči stejně jako nám z těch balíčků, které pod stromečky s nadějí očekáváme. A že toho je hodně :)
Já osobně mám hrozně ráda cukroví. Už odmala miluju pečení, takže není problém udělat si těsto a vytvarovat z něj například rohlíčky. A ta vůně po celém bytě! Zavčas je vytáhnout z trouby, aby byly okraje jemně růžové a ještě zatepla je vyválet ve vanilkovém cukru... To se pak těžko chodí kolem, aniž by se neuzoblo. A kdyby to tak bylo jediné cukroví, to by se toho hned přejedlo, ale receptů jsou stovky a každý těch pár druhů napeče.
Když už jsme u těch chutí a vůní (ne že bych chtěla ochutnávat jehličí ze smrku), tak jsem si vzpomněla na vánoční stromečky. Vlastně je nespravedlivé, že ve všech obchodech a na náměstí už jsou svítící stromky a všelijaké různé ozdůbky, ale doma se zdobí stromeček až den před Vánoci.
Čím dál víc cítím, jak už bych chtěla mít na chvíli pokoj, sednout si doma do tepla (protože venku je pořád větší a větší zima, i když ne a ne sněžit) a pustit si nějakou tu klasickou vánoční pohádku.
Vánoce obecně znamenají klid a pohodu. I když ještě o Štědrém dni zabíjíte kapra (což moc mírumilovné není), nebo se hádáte, kdo sní kolik bramborového salátu, výsledný efekt uvnitř každého je většinou stejný: "A zase tu jsou ty Vánoce. Konečně máme chvíli klidu." I když jsem už slyšela historky, jak vzplál stromeček nebo někomu zaskočila rybí kost... nedej Bože oboje najednou...
Vánoce mám ráda a už se na ně těším, i když dobrovolně přiznávám (ke zlosti a smutku některých jedinců), že ještě nemám všechny dárky.
Takže: "Veselé Vánoce!"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ivona, 12.01.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Než přijdou Vánoce aneb vůně vanilkových rohlíčkůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­