ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.55
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Nevěra

Nevěra - co si pod tímto slovem představit? Je všeobecně známo, že slovo nevěra v manželství opravdu rve uši, na druhou stranu kdyby mě teď měl kdo podvést, a podvedl mě, řeknu mu: "Tak si jdi, víš co mi můžeš..." Takže je mezi tou a tou nevěrou nějaký rozdíl? Ano, pokud to budeme brát takhle, je zde patrný, velmi podstatný rozdíl. Nutno podotknout, že u lidí promiskuitních je nevěra celkem tolerovaná, zatím co u lidí puritánských bychom slovo nevěra slyšeli jen výjimečně. Tudíž by se dalo říct, že nevěra je souzená dle charakteru, staří a stavu člověka a též doby. Takže odpustíš nevěru? Jsi puritán? Nebo máš sklon k promiskuitě? Žárlíš? Kontroluješ SMS zprávy v mobilním telefonu partnera? Vidíš za partnerovými překvapivými skutky okamžitě nevěru? Jsi si jistá, že má manžel milenku, když si po pěti letech manželství koupí ponožky? Odpustíš nevěru, když budeš vědět, proč ti partner zahnul a za jakých okolností? Pro mě je například velmi polehčující okolnost alkohol, je to tak i pro tebe? "Spal jsem s ní jen proto, že jsem byl nalitej jak mraky" - je to pro tebe postačující omluva, nebo ti bude stačit, když ti řekne, že potřeboval vybočit ze zaběhnutého stereotypu? A co obhajoba typu: "Ale Terezko, vždyť víš, že miluji jenom tebe, úlet na jednu noc je pro mě určitej adrenalin." Tohle mi přijde naprosto směšné - typická omluva, se kterou se muž moc "nepáral". Ano, jsem žena, takže tady decentně obhajuji ženy, ale ne vždycky jsou ony těmi obětmi. Já sama jsem byla milenkou i podváděnou partnerkou a v neposlední řadě taky tou, která podváděla. I ženy dokážou lhát a to nejen jemu, ale i sobě! Protože u žen je nevěra podložená alespoň kouskem citu, u mužů jde jen o holý sex. Čí nevěra je obhajitelnější? A proč se vlastně podvádíme? Proč v tak veliké míře? Proč jsi podvedla? A já? Bylo to snad jeho pracovním nasazením? Nebo šlo o sexuální nedorozumění? Bylo to snad opravdu jen vybočení ze stereotypu? A nebo snad něco úplně jiného? Stane se to znova? Podvede mě? Podvedu ho? Ne! Jak to můžu tak s jistotu říci? Manželství je vrcholem lásky, a nevěra podle mého vrcholem vášně. Lásku zničíš žárlivostí, avšak také vášní. Ale zničíš vášeň láskou? Přemýšleli jste nad tím někdy? Ne? Zkuste se nad tím zamyslet, jak silná by musela být ta láska. Boj mezi láskou a vášní je nedílnou součástí nevěry. Stejně tak jako lež, žárlivost. Nějak se v tom všem ztrácím, a jak už sem řekla, všechno záleží na okolnostech.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Inken, 12.02.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
NevěraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­