ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.19
Hodnoceno: 74x Prosím, ohodnoť práci

Nemít prachy, přátelství, štěstí, zdraví - co nevadí?

Když se rozhlédnu okolo sebe, přemýšlím nad tím, co by mně nechybělo. Jestli by to byly peníze, přátelství, štěstí, nebo dokonce zdraví?
Peníze znamenají v dnešní době, podle mého názoru, až nezdravě moc. Jsou potřeba na cestu do zaměstnání (školy) - ať už jedete jakýmkoli dopravním prostředkem. Pokud nechcete hledat jídlo v odpadkáči jako bezdomovec, tak i na něj. Pro život každého člověka by se dalo takto vyjmenovat dalších tisíc věcí. Zkrátka a dobře si myslím, že peníze jsou velice potřebné.
Přátelství je důležité hlavně z psychického hlediska. Mít někoho, komu se můžeme svěřit se svými jak pracovními, tak osobními problémy. Člověka, který by sloužil jako moudrá, stará vrba - vyslechl, a pokud by věděl jak, tak i poradil. Byl by třeba i dobrým společníkem.
Štěstí. Jak se zeptal již pan Marvan ve filmu Škola - základ života "Co je štěstí?", ptám se i já sama sebe. Může být štěstí ve hře, životě, lásce, povolání, ... I když se vyskytuje na tolika místech lidského života, žádné určité slovo, které by ho charakterizovalo, není. Je hezké, když nám všechno vychází a můžeme si říct, že jsme vlastníky svého štěstí.
Říká se, že zdraví máme jenom jedno. Pokud nejsme nemocní, netrpíme bolestmi a můžeme dělat úplně všechno, nepřipadá nám zdraví nijak důležité. Pokud však budeme mít nějaký handicap, ať už dočasný nebo celoživotní, začneme si uvědomovat jeho váhu. Proto by mělo být, pro normálně myslícího člověka, na žebříčku hodnot dost vysoko.
Po tomto uvažování jsem došla k závěru, že štěstí potřebujeme občas k dosažení svých představ. A přátelství se zdravím se hodí k bezstarostnému a veselému životu. Peníze - ty bereme jako samozřejmost, i když zase tak samozřejmé nejsou. Ale život si neumím představit ani bez jedné z těchto věcí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nemít prachy, přátelství, štěstí, zdraví - co nevadí?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)