ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.47
Hodnoceno: 73x Prosím, ohodnoť práci

Nejkrásnější cesta, po které jsem kdy šla

Na počátku bylo slovo a to slovo bylo DÍTĚ. A tak vlastně začala má dobrodružná, jediná a vlastně i nejkrásnější cesta života. Nejdřív bezpečí v matčině lůně, potom rodičovské opatrování o jejich malé děvčátko, školačku, puberťačku - jejich jedinou dceru. Rodičovská láska a péče se snaží vytyčit potomkovi co možná nejrovnější cestičku života. Ale jsem ráda, že si svou nerozvahou a tvrdohlavostí stavím pár krkolomných zatáček. Má cestička není vůbec souměrná - otevírají se mi nové možnosti a situace. Z předem připravené rovinky se staví křižovatka, u rozcestníku se pozastavím a váhám kudy dál. Jednou poslechnu rady druhých a jindy svůj vnitřní hlas. Zda je cesta, kterou jsem si vybrala správná či ne, to ukáže čas. Pokud se ukáže mnou vybraná cesta špatnou, na krok zpět už je pozdě. Musím jít dál a snažit se postupovat krok po krůčku za svými vytyčenými cíli a sny. Je jedno jak dlouho půjdu, já se nevzdám! Ale zároveň si musím uvědomit, že nikdy nedojdu až na její úplný konec. Nesmím dojít na její konec! Musím si klást další a další cíle, bez nich by byl můj život nudný a kam bych měla bez motivace dál postupovat? Musím se snažit být nejen pro sebe, ale i pro ostatní a hlavně své blízké, cílevědomým a užitečným člověkem. Jinak by má nejkrásnější cesta, po které jsem kdy šla, byla jen nějaká z mých krásných vzpomínek a né život jako celek. Má nejkrásnější a zároveň nejdelší cesta se den ode dne prodlužuje i s každodenními nástrahami a krásnými okamžiky!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pája delfínek, 26.02.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejkrásnější cesta, po které jsem kdy šlaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­