ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.98
Hodnoceno: 85x Prosím, ohodnoť práci

Nejdůležitější hodnoty mého života

V dnešní době spousta lidí považuje za nejdůležitější v životě peníze. Mít hodně peněz v podstatě znamená totéž jako být úspěšný, a tudíž hodný pozornosti okolí. Dává to pocit relativní svobody a zdánlivého štěstí. Nemálo lidí vám také řekne, že je to teze pravdivá. Já však věřím, že existují výjimky, které mají na prvním místě rodinu, zdraví, přátelství, čest.

Nedávno jsem s kamarádkou řešila, jestli je možné koupit si za peníze vše, co k životu potřebujeme. Došla jsem k názoru, že peníze nejsou všechno, ale hodně věcí nám usnadňují, měly by sloužit k dosažení vyšších cílů, ale neměli bychom být spokojení jen s tučným kontem. Je známé, že peníze hýbou světem, avšak nesmíme dopustit, aby hýbaly také námi. Na penězích záleželo, záleží a záležet bude. A do jaké míry? O tom už budeme rozhodovat sami.

U mě však bude vždy na prvním místě rodina. A byla bych velmi šťastná, pokud by to tak zůstalo. Mám ráda ten pocit, když se vracím domů, kde se večer všichni sejdeme a krom drobných denních starostí nás nic netrápí. Doufám, že to tak má snad každý. V dnešní době jen těžko odhadnete, na koho se můžete stoprocentně spolehnout. Rodina je tedy pro mě velmi důležitá.

A co láska? Tvrdí se, že milujeme, abychom byli milováni. Podle mě je život jednodušší ve dvou. Myslíme na někoho jiného než sami na sebe. To je přece hezká vlastnost, ne?

Samozřejmě! Zapomněla jsem na podstatnou část života, a to na zdraví. Starší lidé mají sklony si často stěžovat. Někteří si ale neuvědomují, jaké mají štěstí, když se svým zdravím mají problémy až ve stáří. A co člověk, který je nějak handicapovaný? Nikdy asi úplně nepozná bezstarostný život. Neměli bychom být tak pesimističtí.

Říká se, že s úsměvem jde všechno lépe. Ale je to pravda? Možná na tom něco pravdivého a reálného bude. Během dne musíme řešit spoustu problémů, a když je vyřešíme, měli bychom si oddychnout, pousmát se a říct si: "Tak tentokrát jsem měla štěstí!" Málokdo si uvědomuje, že když se ráno probudí, je to šťastný člověk.
A co je štěstí? Štěstí? Muška jenom zlatá!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 03.01.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejdůležitější hodnoty mého životaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­