ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.34
Hodnoceno: 148x Prosím, ohodnoť práci

Násilí v dnešní společnosti

Ráda bych se zamyslela nad násilím v dnešní společnosti. Ráda bych také podotkla, že násilí bylo, je a bude. Je bohužel nedílnou součástí života a shledáme se s ním snad ve všech věkových kategoriích. Začíná se projevovat již v ranném věku, kdy děti na dětských hřištích či ve školkách závidí jiným dětem nejčastěji hračky, které oni samy nemají a jsou vůči svým "nepřátelům" agresivní. Bez určitého druhu násilí se neobejdou ani pohádky pro děti, kde zlo a násilí musí být, aby následně mohlo být potrestáno a dobro mohlo zvítězit. Dále pak na základních školách je velmi častá tak zvaná šikana, což znamená, že celkem populární studenti se sekupují a jsou zlí na osamělé studenty, kteří se většinou od nich liší a to ať už postavením ve společnosti tím, že nosí brýle nebo tím, že trpí nadváhou. tito sudenti se stávají velmi často terčem posměchu ostatních, což je také svým způsobem druh násilí. Když se člověk stane již dospělým, neztratí se násilí z jeho života, setká se s ním například v zaměstnání, kde se to projevuje pomocí pozice, tzn. nadřízený dává nehezkým způsobem najevo svým podřízeným, že znamená víc než oni, ale i na ulicích, kde si mladí a statní hoši dokazují svou sílu na slabších jedincích a to buď silou nebo ústní formou. Násilí nás obklopuje. Můžeme ho sledovat v televizi ve filmu (což je ta lepší varianta) nebo v každodenních večerních zprávách, ale i v rádiích a tisku. Každý den si můžeme poslechnout nebo přečíst o nějakém tom přepadení a i o daleko horším způsobu násilí, které bych zde nerada popisovala. Abych shrnula mé zamyšlení nad tímto tématem, je nuté také podotknout, že samozřejmě proti násilí se bojuje a to dnes a denně, jenže vymazání této nepříjemnosti nikdy nebylo, není a nejspíš ani nebude jednoduché, ale věřme tomu, že svět bude už jen hezčí a hezčí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vana, 07.02.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Násilí v dnešní společnostiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­