ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.08
Hodnoceno: 53x Prosím, ohodnoť práci

Naše třída před zrcadlem (2)

Zajímalo by mě, jak by naše třída vypadala před zrcadlem, třeba tím kouzelným. Vypadali bychom tlustě, legračně nebo snad podvyživeně? Vše je možné. Záleží, jak se do něj díváme a kdo si jeho obraz prohlíží. Jestli nějaký suchar, nebo blázínek s velikou, neuvěřitelnou fantazií a svým smyšleným světem, či realista, který by nejspíše viděl jen odraz obyčejných dětí.

Myslím si, že naše třída by se do zrcadla promítla podle vlastností, nejspíše do podoby zvířat ze všech koutů světa. Třeba taková Gábi by pravděpodobně představovala svůdného, černého pantera s dlouhým, štíhlým ocasem a žlutýma očima. Ladnými pohyby by si každého omotala kolem prstu. A Jana? Asi bych ji viděla jako pěknou a velmi chytrou sovu s bílo-béžovo-hnědým peřím. Každou noc by létala po tajemném lese a radila ostatním. Co Michal? Ten by se mi před očima možná proměnil do bláznivého, pruhovaného lemura se spoustou praštěných nápadů a každé ráno by tancoval taneček na pozdrav slunci spolu se zebrou jménem Lucka. A všechna zvířata by dělala strašně velký rámus. Ono se to skoro neliší, jestliže jste zvíře nebo "huberťák", co zkusí skoro všechno. U nás ve třídě byste to skoro nepoznali.

Takhle nějak si představuji naši třídu já. Co byste v zrcadle viděli vy? Také bandu zvířat? Nebo květiny, optimisty a pesimisty, či jen obyčejný odraz?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Leniccka, 25.04.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Naše třída před zrcadlem (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­