ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Náš čas

Není pravda, že máme příliš málo času, ale že ho příliš mnoho promarníme.
(Lucius Annaeus Seneca)

Kdysi jsem jako malá četla citát, který se stal takovým mým životním mottem: "Život je příliš krátký."
Od té doby se snažím žít naplno - když mám příležitost jít někam s přáteli nebo jet do zahraničí, nikdy neváhám. Snažím se pořád usmívat a být veselá, obklopovat se skvělými lidmi a využít každou minutu, kterou jsem dostala. A právě proto si tak moc všímám těch chvil, kdy nemám co na práci. Přemýšlím při nich, co všechno bych mohla dělat a jak lépe strávit čas.

Pravdou ale podle mě je, že času jsme dostali mnoho, ale nikdy ho všechen nevyužijeme. Mladí musí chodit do školy, dospělí pracují a těm starým už většinou nezbývá moc energie. Každý z nás se snaží užít si života, jak jen to jde, ale je to vůbec možné? Když jsme nemocní, většinou nechceme nic jiného, než si doma lehnout a spát, když jsme smutní, chceme být sami a přemýšlet. A to by se na první pohled mohlo zdát přesně jako plýtvání časem, jenže v ten okamžik to tak chceme ze všeho nejvíc. Myslím, že časem se prostě občas marnit musí, jinak bychom neměli energii na to žít.

Všechny nejlepší zážitky vyžadují spoustu promrhaného času, abychom si mohli uvědomit jejich význam i to, jak moc jsou zvláštní a výjimečné. Kdyby byl každý den nezapomenutelný a využitý do poslední minuty, úplně by se nám ztratil v paměti. A nakonec bychom si pamatovali jenom ty pohodové dny, ve kterých jsme se natáhli v křesle a konečně si odpočinuli. Protože jak říká jiná pravda, všeho moc škodí. A to platí i u perfektních zážitků.

Takže - dělejte, co máte rádi, užívejte si každé ráno a alespoň jednou za den se zasmějte. Když máte příležitost udělat něco bláznivého nebo neobvyklého, nikdy neváhejte. Co byste potom jinak vyprávěli svým vnoučatům?

A až budete mít špatný den, prostě si zalezte pod peřinu a buďte naštvaní. Když venku prší, tak se za každou cenu nenuťte jít ven. Občas prostě nedělejte nic a promrhejte čas. Jinak byste promrhali život...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ajka Stará, 25.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Náš časMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­