ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Náboženství, má opravdu cenu?

Z nynějších pěti nejznámějších a nejrozšířenějších náboženství se já nepřikláním ani k jednomu. Moji rodiče nejsou věřící, ani nikdo jiný v okruhu blízkých příbuzných. Myslím si, že když dítě nevyrůstá v rodině, která je zasvěcena víře, stane se z něho nevěřící - ateista. Většina lidí v České republice je nevěřících, mohou věřit třeba na víly, čarodějnice nebo na duchy, ale v opravdovou víru věří již čím dál méně lidí. Že by to bylo snad tím, že jsme více vzdělaní než dříve?

V dávné minulosti, když se začalo náboženství vyvíjet, si lidé vymýšleli různé báchorky, povídky a pověry. Domnívali se, že když Bohu darují například krávu, on je obdaruje lepší úrodou, láskou nebo od nich odežene nemoci. Tito lidé nebyli ještě natolik vzdělaní jako dnešní "moderní" společnost, a proto - i když se nic nezlepšilo - si jen mysleli, že Bůh se na ně zlobí a že příště to snad bude lepší. Postupem času vznikaly války, nepokoje a dohady. To vše většinou jen kvůli víře. Má opravdu víra cenu ztráty krásné krajiny, domků a dokonce i lidských životů?

Myslím si, že je opravdu zbytečné zabíjet a ničit jen kvůli tomu, jestli Bůh existuje, nebo ne. Jen nevzdělaný člověk, kterého přesvědčí jeho "vůdce", může spáchat teroristický útok v přesvědčení, že se poté ocitne v ráji. Ovšem tento člověk si neuvědomuje, že tím zabíjí nevinné lidi a ničí stavby, které jsme budovali i několik let. Nad tímhle by se měl opravdu každý zamyslet. Většina lidí, kteří hlásají víru a dělají ze sebe "slušňáčky", se v mnoha případech, kdy opravdu o něco jde, zachovají často o hodně hůře než nevěřící.

Všichni lidé by měli místo chození do kostela, prošení o odpuštění a modlení radši pracovat a opravdu se stávat úspěšnými. Lidé, kteří nelžou, nekradou a podobně, nemusí prosit o odpuštění, jelikož nemají proč. Tím bych chtěla říct, že ať už je člověk věřící nebo není, je to stále jenom člověk a z neštěstí a nemocí mu žádný Bůh nepomůže.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucie Myšková, 14.03.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Náboženství, má opravdu cenu?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­