ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.92
Hodnoceno: 88x Prosím, ohodnoť práci

Na kom a na čem mi záleží?

Je důležité si uvědomit, že nejsme na Zemi sami. Jsou kolem nás i další lidé, kteří nás mají rádi a mají o nás zájem. Tito lidé se nazývají přátelé. Má každý člověk přátele? Jak by vypadal život bez přátel? Byl by nudný a nezajímavý nebo zábavný, bez starostí a problémů?
Podle mého názoru se bez přátel nedá žít a v životě jsou pro nás velmi důležití. Každý kamarád má v sobě něco, co může tomu druhému předat, aby mu pomohl. Když se cítím špatně, mám kolem sebe spoustu přátel, kteří se mi snaží pomoct a poradit, abych měla zase úsměv na tváři a byla šťastná. Stává se, že někteří lidé přátele nemají, to znamená nemají za kým jít, když jsou smutní nebo veselí, nemají s kým oslavovat, truchlit a nezažijí spoustu legrace, které není nikdy dost. Nemít kolem sebe přátele je jako Země bez Slunce. Kdyby na Zemi nesvítilo Slunce, tak tu není život a my bychom tu nebyli.
Podle mého soudu si člověk v těžkých situacích nemůže poradit sám, pomáhá mu s tím ten, kdo je jeho srdci nejbližší. Většinou jsou to rodiče a prarodiče oplývající zkušenostmi a chytrými radami, ale také opravdoví přátelé. Můžeme mít spoustu přátel, ale jen málo z nich je možno označit slůvkem "kamarád". Opravdový kamarád je ten, co tomu druhému pomůže, když se k němu ostatní otáčí zády.
Přátelé jsou pro nás velmi důležití, abychom byli šťastni. Jejich rady a připomínky jsou pro nás moc důležité a často je považujeme za řešení vlastních problémů. Bez přátelství by život nestál za nic, byl by nudný a ničím nezajímavý.
Předpokladem perfektního přátelství je začít vidět osoby kolem sebe takové, jací jsou, se všemi chybami i zápory. Važme si každého člověka, který se chce stát naším přítelem. Rozhodně od sebe přátele neodhánějme, protože dobrý kamarád se shání těžko a je těžké představit si život bez kamaráda nebo spřízněné duše.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kaťuli, 25.02.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Na kom a na čem mi záleží?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­