ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.96
Hodnoceno: 195x Prosím, ohodnoť práci

Modernizace

Jasně, je fakt bomba, že nemusíš chodit do práce pěšky...
Lidi si už natolik zvykli na to, že mají spoustu moderních vymožeností, že na ně nadávají. Nenadávají, že jsou rozbité, nýbrž je štve, že jsou pomalé nebo že si odřou boty, až budou šlapat na plyn. Myješ nádobí pod tekoucí vodou (to samo o sobě je pokrok vymoženosti) a vadí ti, jaká je to námaha, zničíš si nehty... Tak si teda koupíš myčku (další vymoženost). Nejdřív tě baví vyndávat a nandávat nádobí, ale časem si zvykneš a už ti zase něco vadí: musím se ohnout, uklidit, dát do skříně... Myslíš, že lidi dřív měli tekoucí vodu, dřez, myčku? Neměli! A stěžovali si? Ne! To jenom my, novodobí pokrytci, nadáváme na všechny ty věci, kterých bychom si měli vážit.
Před nedávnem vynalezli Japonci auto, které už umí samo zaparkovat!!! Jasně už i spláchnou ten záchod, otočit kohoutkem, zamknout auto je pro tebe taková námaha, že máš jen elektronická čidla. Zkus si jen představit, jaké by to bylo bez veškeré té techniky?
Je to trochu drsné, ale je to realita! Neříkám, že máš vyhodit mobil do koše, stačí když se zamyslíš a začneš si vážit i těch nejmenších vymožeností, které bereš jako samozřejmost.
Prosím, zamysli se aspoň na 1 minutu! Díky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mikeska, 02.04.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
ModernizaceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­