ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.58
Hodnoceno: 270x Prosím, ohodnoť práci

Mobilní telefon a já

Na otázku, jestli si v dnešní době dokáži představit život bez mobilního telefonu, odpovím, že používám telefon naprosto běžně a docházím k závěru, že mít mobilní telefon není nic výjimečného. Každý z nás může dennodenně vidět již i malé školáky s mobilním telefonem v rukou. Většina populace vlastní tento přístroj, prostě se s ním setkáme úplně všude.
I celá moje rodina ho má, včetně mé osmileté sestry. Sám jsem v něm našel určité kouzlo a zalíbení.

Nedávno bylo na Internetu napsáno, že mobilní telefony způsobují vážná onemocnění a omezují takzvanou komunikaci z "očí do očí". Myslím si, že každý z nás už má doma minimálně jeden počítač či notebook a mnozí z nás tráví u něj více než 3 hodiny denně - nezpůsobuje vysedávání u počítače s daleko větší pravděpodobností nějaká vážná onemocnění?
A za druhé se nedomnívám, že bych kvůli telefonu omezoval komunikaci s mými kamarády, přáteli a rodinou. Řekl bych, že díky tomuto přístroji komunikuji se všemi snadným způsobem, ba co víc - daleko častěji se slyšíme, než kdybych se třeba musel trmácet přes celou Ostravu, abych někoho viděl na pár hodin.
Můj telefon mi také šetří velké množství času. Kdyby telefony neexistovaly, jak bych si mohl udělat rezervaci tam či onam?

Další průzkum přišel s tím, že lidé si kupují mobilní telefony ne kvůli komunikaci, ale hlavně kvůli novým vymoženostem. Ano, pravda to asi bude, stejně jsem se zachoval i já. Před šesti nebo sedmi lety jsem měl svůj první telefon pouze na psaní SMS zpráv a volání si s kamarády či s nejbližšími. Dnes jej však využívám převážně k poslechu hudby, sledování seriálů, filmů, hraní her a samozřejmě i pro telefonování nebo zasílání textových zpráv.

Mobil je pro mě důležitý i z jiného důvodu. Vypnul-li bych si svůj telefon, cítil bych se, že mě zrovna v tuto chvíli někdo potřebuje. Zjistil jsem, že kdyby neexistovaly mobilní telefony, neměl bych si jak přivolat pomoc nebo jak zachránit někomu život - jednoduše bych neměl jak přivolat záchranku. A to vím z vlastní zkušenosti z minulého roku.

Na základě výše uvedených skutečností patří mobilní telefon mezi můj oblíbený výdobytek moderní doby a mohu se na něj téměř vždy spolehnout. Většinu situací bych si bez něj již opravdu nedokázal představit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: marksadus, 14.01.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mobilní telefon a jáMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­