ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.70
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Mezi nebem a zemí

Určitě jste již někdy měli takovou zvláštní náladu. Náladu o různých věcech přemýšlet. Každého člověka určitě napadne něco jiného, ale zjistila jsem, že celkem dost lidi se zamýšlí nad tím co já. Už je to hodně dlouho, co o tom přemýšlím, ale teď jsem se rozhodla, že si to zkusím vysvětlit na papíře. Co se asi tak nachází mezi nebem a zemí?
Toto je má otázka. Co tam je? Jakou to má moc? Mezi nebem a zemí? Co tento výraz vlastně znamená? Většina lidí si ho vysvětluje jako věci, které odporují zdravému rozumu. Vysvětlují si to jako věci, které jsou záhadou a nemají logické či jiné vysvětlení. Pár výjimek lidí však říká, že mezi nebem a zemí je vzduch. O tom se teď ale bavit nechci. Mě zajímají právě ty záhady a hlavně to, co to vlastně je.
Co to může být? Tak na tuto otázku si odpovědět zatím nedokážu. Proto si musím zhodnotit situaci a pak možná. Pro každého je jistě známé vyvolávání duchů. Já s tím mám hodně zkušeností, ale není to tak dávno, co jsem zjistila, že se o to pokoušela i máma. Když jsem se jí na to ptala, tak mi řekla jen to, že mezi nebem a zemí je jakási síla nebo energie, no prostě něco, co může zasahovat do našich životů, činů a všeho možného. Velmi jsem si zvážila, co mi máma řekla a usoudila jsem, že tady nepomůžou ani knížky, ani chytrost. Pomůže nám akorát vlastní představivost. Vrátím se zpátky k tomu vyvolávání duchů. Již jsem psala, že s tím mám mnoho zkušeností.
Poprvé jsem to zkoušela na konci druhé třídy na táboře. Chtěli jsme tehdy vyvolat princeznu Dianu. S kamarádkou jsme měli noční hlídku, při níž jsme se nudily, a tak to jednu z nás napadlo. Tehdy jsem měla hlídku od dvou hodin ráno až do čtyř. Kamarádka ji měla od jedné do tří. Připravily jsme si vše, co bylo potřeba a začaly jsme. Z ničeho nic se nám svíčka převrhla a zhasla. Asi deset minut nato kamarádka skončila hlídku a já zůstala sama. Nevím kolik bylo hodin, ale z ničeho nic se zřítily hodiny, které visely nad stolem, kde byla zápisní kniha. Měla jsem tu smůlu, že ty hodiny spadly na mě. Potom si nic nepamatuji, až ráno, kdy mě holky vzbudily a vůbec nechápaly.
Z této jedné situace jsem jenom zjistila špetku tohoto velkého tajemství. Příhod však přibývalo a přišly i jiné nechápavé věci. Hodně lidí říká, že mají magické schopnosti. Jaké? Je jich hrozně moc a určitě by se našly i další. Nevím, ale viděla jsem pár lidí, u kterých by se mohlo říct, že je mají. Kde je vzali? To nevím. Jak to zjistili? Z ničeho nic jako hrom, když uhodí, to zjistili. Co dál se ve světě děje zvláštního? Člověk by se divil kolik takových zvláštností je a to vím jen ždibek z kompletního množství.
Napsala jsem mnoho slov. Ale co z nich? Co teda vyšlo? Prakticky i teoreticky nic. I když shrnu všechna fakta a doklady, nemůžu říct výsledek. Výsledek má každý jiný. Záleží na představivosti, na způsobu myšlení a mnoho dalších věcí. I kdybych napsala nějaký výsledek, který si myslím, byl by na nic, protože každý je originální osobnost, a proto si to vysvětli po svém. Jediný výsledek, kterým nic nezkazím, je tento: Mezi nebem a zemí se nachází něco, co je nad možnosti lidského myšlení. Je to něco, čemu jsme podřazení a nikdy se nám nepodaří zbavit možnosti, že to může hýbat s našimi osudy, činy a mnoho dalších věcí. Je to něco a my víme jen to, že to tam je.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kočička, 24.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mezi nebem a zemíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­