ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.63
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Měl by být americký radar v ČR?

Tak touto otázkou se v nynější době zaobírá nejeden občan České republiky. Otázka je to velice rozporuplná. Někteří s radarem souhlasí, někteří ne. Pro tuto americkou radarovou základnu byly vybrány Brdy. Obyvatelé s tím samozřejmě nesouhlasí a já se jim nedivím, být obyvatelkou této obce, taky bych nechtěla, aby mi kousek od domu stála protiraketová základna.
Myslím si, že velký problém je v tom, že obyvatelé nemají, nebo spíše nechtějí mít dostatek informací. Mnozí lidé si pod pojmem protiraketová základna představí hned to nejhorší a už se dále nezajímají, jaké bude mít výhody a nevýhody.
Na jednu stranu by bylo dobré mít nějakou obranu proti útokům, ale na tu druhou se domnívám, že Česká republika není zrovna jednou ze zemí, která by byla nějakým útokem zvláště přímo ohrožena.
Radarem se ČR určitě ochrání, ale zase proč se tím radarem tak zviditelňovat, když jsme nyní celkem nenápadná malá země? A proč zbytečně lákat teroristy do naší celkem poklidné země, aby protiraketovou základnu případně zničili?
Kladem, který by mohla protiraketová základna přinést, je bezvízový styk s USA. Ovšem dle mého názoru to není pro většinu obyvatel zas až tak podstatné.
Je fakt, že USA a NATO jsou našimi spojenci a zajišťují nám bezpečí. A my bychom se teď k nim postavili zády, to by nebylo moc férové.
Ale myslím si, že nikdo nemá podklady, podle kterých by se mohlo jednoznačně rozhodnout, zda má být protiraketová základna zrovna v České republice. Vždycky se najde nějaký otazník, jenž rozhodnutí zpochybní.
Co se týče ekologického hlediska, soudím, že radar škodlivý nebude. Všude kolem nás se nesou fámy, že radar bude působit lidem újmu na zdraví. Avšak kdyby lidé více četli, dozvěděli by se, že radar bude na území ČR postaven jen tehdy, splní-li všechny dané limity. Jediný prokázaný vliv je mírné ohřívání okolí, a to maximálně o 0,1 °C. Takže podle mě nebude mít radar žádný škodlivý ekologický dopad.
Můj názor na radar v ČR je velmi neutrální. Nejsem jednoznačně pro, ale ani jednoznačně proti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Měl by být americký radar v ČR?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)