ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.24
Hodnoceno: 33x Prosím, ohodnoť práci

Maturitní zkouška

Je důležité si uvědomit, že maturitní zkouška není nic jednoduchého. Během svého života ji absolvuje většina lidí, kteří chtějí pokračovat ve studiu na vysoké škole. Je to jedna ze zkoušek odvahy.

Dříve není dnes. Naši dědečkové a babičky by nám mohli vyprávět, jak to bylo v jejich době. Vystudovat s maturitní zkouškou nebylo příliš obvyklé. Ne každý si mohl tento komfort dovolit. Úspěšní maturanti byli považováni za inteligenci národa a také se tak s nimi jednalo.

Dnes to bohužel už není pravda. Sama maturitní zkouška k úspěchu nestačí. Ani vám nezajistí lepší pozici v práci, ale může pomoci k dalšímu stupni vzdělání na vysoké škole. Právě maturanti totiž plní dnešní vysoké školy, neboť právě ty jim mohou dopomoci k úspěchu, na kterém je dnešní svět postaven.

Ale bude to tak i v budoucnu? To není jisté. Mladí lidé se stále méně zajímají o vzdělání a také se objevuje otázka nových maturit. Tyto maturity bohužel studentům moc neulehčí. Zavádět nový systém, založený na encyklopedických znalostech, je trochu riskantní. Ani fakt, že jsou nové maturity společné pro všechny školy, moc nepomůže. Bohužel rozdíl mezi učilištěm a gymnáziem je velký. A to nejen rozsahem učiva, ale i kvalitou studentů.

Jak je vidět, maturita se stala více přístupnou ostatním studentům, ale bude to tak i nadále? Snad nebudeme příliš zatěžovat studenty a studijní plány přílišnými nároky, které není jednoduché splnit a udržíme možnost absolvovat maturitní zkoušku s dobrými výsledky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Maturitní zkouškaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)