ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.83
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Máme se bát války?

Myslím si, že v současné době není svět ohrožen válečným konfliktem, který by zasáhl jeho větší část. Světové velmoci, jež mají jaderné zbraně, jsou si vědomy toho, že pokud by došlo v rámci střetů k jejich použití, mělo by to pro svět devastující následky. Z toho důvodu se není potřeba celosvětového konfliktu obávat.

Pravděpodobně ale bude ve větší míře docházet k menším konfliktům, které vznikají z různých příčin, jako jsou například spory národnostních menšin s většinovým obyvatelstvem, střet odlišných náboženských kultur, nárokování historicky sporně vzniklých území, obsazení území zájmovými skupinami, ať už kvůli politickému vlivu nebo zdrojům nerostného bohatství.

V dnešní době však nemůžeme věřit všemu, co nám předkládají média a někteří politici. Je možné, že za uváděným bojem Ukrajiny za svobodu jsou také skryty snahy určitých zájmových skupin o získání vlivu nad tímto územím. Hlavním důvodem chování Ruska ve sporu s Ukrajinou jsou hlavně jeho obavy z přiblížení hranice NATO.

Abychom ale byli spravedliví, i USA se pod záminkou boje s terorismem snaží získat kontrolu nad územími, která pro ně mají strategický význam.
Proto můžeme konstatovat, že vojenské aktivity Ruska a USA na územích cizích států se zase tak neliší.

Vzhledem k velikosti a postavení ve světě je členství naší republiky v NATO určitě přínosem, protože zajišťuje určitou míru bezpečí. Z tohoto členství ale také vyplývají určité závazky, jež se promítají jednak do ekonomiky státu a požadavků na úroveň naší armády. Myslím, že v rámci našich možností plní naše armáda své úkoly na solidní úrovni.

Co se týká vojenské služby, tvrdím, že její úplné zrušení byl špatný krok. Mimo profesionální armádu by měl existovat alespoň v nějakém minimální rozsahu základní vojenský výcvik i pro mladé muže z našich řad, kde by získali nejen základní vojenské dovednosti, ale také disciplínu a zodpovědnost. Takto vycvičení jedinci by pak byli v případě potřeby připraveni rychle doplnit profesionální jednotky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veru98, 21.10.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Máme se bát války?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­